Bitcoin spada o 1000 USD | Stromo jak diabli

Po osiągnięciu stanu „tylko dotknąć” w kontekście ATH, bitcoin spada o 1000 USD w wyniku jednej z najbardziej stromych korekt w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

O tym, że bitcoin spada, wiadomo było już o godzinie 3:15. Osunięcie ceny w dół było dość gwałtowne. Kurs spadł poniżej poprzedniego obszaru wsparcia na poziomie około 18 474 USD.

Wolumen transakcji spot na głównych giełdach również uległ gwałtownemu ożywieniu. 24-godzinny zakres ceny BTC zawarł się pomiędzy 19 474 USD do 17 284 USD. To największy spadek od 7 listopada.

kurs bitcoin spada
wykres BTC/ USD (1H) od TradingView

Dlaczego bitcoin spada?

Przyczyna spadku nie jest do końca jasna. Wyprzedaż nastąpiła jednak w czasie, gdy dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, wyraził swoje obawy odnośnie pogłosek o planach Departamentu Skarbu USA, jakoby miał on spróbować wyśledzić właścicieli portfeli kryptowalut, które są samodzielnie hostowane.

Spadek kursu kryptowaluty spowodował likwidację pozycji giełdowych o wartości 950 milionów USD.

„Ostatni spadek cen BTC jest pierwszym z wielu testów dla new money, sprawdzających, czy mają one wizję i wystarczająco ikry, aby naprawdę inwestować w BTC i przyszłość finansów cyfrowych, czy też po prostu powtórzą rok 2018 i pozwolą wypłukać się z rynku”, – powiedział Jehan Chu, współzałożyciel i partner zarządzający w firmie Kenetic, zajmującej się inwestycjami i handlem na bazie blockchain.

„Myślę, że to korekta, zanim przełamiemy 20 000. Inne długoterminowe on-chain, takie jak BTC i rezerwa stablecoin, mogą świadczyć o tym, że potencjalna presja zakupowa nadal istnieje.”

Może Cię zainteresować:

  • https://bithub.pl/opinie/keiser-masz-bitcoina-mozesz-zostac-milionerem/
  • https://bithub.pl/kryptowaluty/bitcoin/ile-wynosi-ath-bitcoina-ale-tak-dokladnie/

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze