Bitcoin spada. 150 mld USD wyparowało z rynku kryptowalut

Bitcoin spada do najniższych poziomów od końca lutego. Niedźwiedzie zaczynają budzić się ze swojej sześciomiesięcznej hibernacji i – jak można się spodziewać – są bardzo głodne…

Cena BTC spadła dziś do najniższych poziomów od ponad 11 tygodni, osiągając 46 700 USD przed niewielkim odreagowaniem.

bitcoin spada
kurs BTC/USD; źródło: tutaj

Ostatni raz, gdy kurs BTC/USD spadł do tych poziomów, miał miejsce pod koniec lutego, podczas drugiej dużej korekty tego rajdu. Odbicie od tego dna spowodowało, że cena po raz pierwszy przekroczyły 60 000 USD w ciągu dwóch następnych tygodni.

Drugi „niższy dołek” na BTC/USD

Tym razem sytuacja wygląda nieco inaczej, a niedźwiedzi nastrój powraca na rynek. Od swojego historycznego maksimum na poziomie 65 000 USD wyznaczonego 14 kwietnia, Bitcoin zanotował niższy szczyt i teraz uformował drugi niższy dołek, co wskazuje na rozwój sytuacji w kierunku trendu spadkowego.

Analityk „CryptoFibonacci” przyglądał się tygodniowemu wykresowi, który sugeruje, że bykom zaczyna brakować energii:

Wydaje się, że ten ruch był ponownie napędzany przez Elona Muska, który 13 maja napisał na Twitterze o zużyciu energii przez bitcoin. Wskaźnik strachu i chciwości bitcoina spadł do 20 – „skrajny strach” – na najniższy poziom od czasu krachu z marca 2020 roku.

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji kurs BTC/uUSD wynosił około 48 000 USD, co oznacza spadek o 4% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Kapitalizacja rynkowa BTC spada o 150 miliardów dolarów

Spadek zainicjował wyprzedaż na rynkach większości innych kryptowalut, w wyniku czego około 150 miliardów dolarów opuściło rynki w ciągu ostatniego dnia. Całkowita kapitalizacja rynkowa spadła do 2,3 bln USD po historycznym maksimum, które 12 maja wyniosło 2,5 bln USD.

Nie wszystkie kryptowaluty doświadczają w ten weekend korekty. Niektóre wykorzystują ostatnie wzrosty, aby pchnąć cenę jeszcze wyżej.

Do grona powyższych należy Cardano, które zyskało 4,8% w ciągu dnia, aby podnosząc cenę do 2,27 USD według Coingecko. ADA osiągnęła rekordowy poziom ceny w sobotę 15 maja, sięgając 2,36 USD. Był to wzrost o 54% w ciągu ostatnich 30 dni.

Ripple (XRP) również odnotowało ruch w górę o 13%. XRP kosztuje obecnie 1,58 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosi 73 miliardy USD. Innymi kryptowalutami, które są w chwili publikacji „na zielono” są Stellar, Solana i DOT.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze