Bitcoin pnie się powyżej 64 000 USD | Wiele kryptowalut bije swoje dotychczasowe rekordy ceny

Wiele większych i mniejszych kryptowalut pobiło w tym samym czasie dotychczasowe rekordy swojej ceny. Rajd aktywów cyfrowych trwa w najlepsze, napędzany w dużej mierze dzisiejszą premierą notowań akcji Coinbase na Nasdaq. Ale czy tylko tym?

Bitcoin (BTC) przekroczył właśnie 64 000 USD po raz pierwszy w historii na wszystkich głównych giełdach i zdecydowanie zmierza w kierunku pozostawienia w tyle kolejnych, kluczowych poziomów ceny. Cardano (ADA) zdołało w końcu dotknąć tak bardzo pożądanego poziomu 1,5 USD po tym, jak nie udało się to w lutym.

bitcoin
kurs BTC/USD (interwał 1H); źródło: tutaj

Druga największa kryptowaluta i jednoczesny „altcoin numer 1” – ethereum, jest teraz bardzo blisko osiągnięcia 2400 USD po raz pierwszy w historii. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, kurs ETH/USD jest ustalony na Bitstamp na poziomie 2358 USD.

Według danych CoinGecko, takie kryptowaluty jak VeChain (VET), FTX Token (FTT) czy chociażby Decred (DCR) również należą do tych, które chwilę temu osiągnęły nowe szczyty.

Przełomowy moment w branży:

Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut utrzymuje się obecnie 2,24 biliona dolarów. Oznacza to, że jest teraz o włos od przekroczenia wartości kapitalizacji firmy Apple.

Cała branża kryptowalut zdaje się zyskać momentum stosowne do chwili – dziśna Nasdaq rozpoczną się notowania akcji jednej z największych amerykańskich giełd kryptowalut – Coinbase.

Debiut Coinbase może być największym publicznym debiutem w historii firmy technologicznej, którego wymiar przyćmi nawet start notowań giganta mediów społecznościowych – Facebooka.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze