Bitcoin rośnie do 9800 USD | PayPal szuka speców od kryptowalut

2 656

Po wielu dniach monotonnej konsolidacji bitcoin zaliczył widoczny przełom. W ciągu zaledwie kilku minut kurs BTC osiągnął wartość 9800 USD. To najwyższa wycena, którą „król kryptowalut” zaliczył w ciągu ostatnich 10 dni. Czy bitcoin rośnie w cieniu doniesień o tym, jakoby PayPal miał zatrudniać specjalistów od kryptowalut? Czy szykuje nam się „coś dużego”?

Zacznijmu od tego, że po wczorajszym impulsie wzrostowym, w chwili przygotowywania niniejszej publikacji kurs BTC utrzymuje się na poziomie 9600 USD:

bitcoin rośnie
kurs BTC USD od TradingView

Wczorajszy ruch ceny był silny i zdecydowany. Wraz z nim, cena kryptowaluty wzrosła o około 5%. W tym samym okresie czasu wyceny wiodących altcoinów zaliczyły 2-3% wzrosty. Patrzyliśmy, jak bitcoin rośnie w kierunku psychologicznego poziomu 10 000 USD. Do przebicia go jednak nie doszło.

Wczoraj ok. godz. 23:00 Skew zaraportował likwidację szortów na BitMEX o wartości przekraczającej 10 milionów dolarów.

bitcoin rośnie
źródło: Skew

Dlaczego bitcoin rośnie?

Wzrost odnotował S&P 500. Nasdaq po raz kolejny ustanowił nowy rekord wszech czasów. Nowe szczyty notują także tacy giganci jak Microsoft i Netflix.

W zeszłym tygodniu Rezerwa Federalna ogłosiła, że będzie kupować indywidualne obligacje korporacyjne; niektórzy postrzegają to jako znak, że Fed może się wycofać i kupić poszczególne akcje.

PayPal zatrudnia specjalistów od kryptowalut

Byczy sentyment ma również wiadomość, że PayPal chce umożliwić użytkownikom PayPal i Venmo bezpośredni zakup i sprzedaż kryptowalut w aplikacji.

Jak donosi CoinDesk:

„Rozumiem to tak, że pozwolą kupować i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio z PayPal i Venmo. Będą mieli wbudowaną funkcjonalność portfela, abyś mógł je tam przechowywać. ”

Jedno z „ogłoszeń o pracę” PayPala to „Lead Technical – Crypto Engineer”. Opis stanowiska sugeruje, że osoba ta będzie odpowiedzialna za „nowe inicjatywy dla PayPal na całym świecie. Szczególny nacisk położono na czas wprowadzania produktów na rynek i innowacje. Stanowisko obejmuje projektowanie, rozwój i utrzymanie kluczowych produktów / funkcji kryptograficznych ukierunkowanych na dostępność, wydajność i skalowalność usług PayPal. ”

Inne ogłoszenie dotyczy inżyniera ds. badań blockchain. Miałby on podjąć pracę w „nowo utworzonej grupie w zespole Strategic Technology Enablement, która ma doświadczenie w temacie technologii blockchain i jej potencjalnych zastosowań w systemie PayPal”.

Wymagania dotyczące stanowisk wiążą się z wieloma dziedzinami bliskimi kryptowalutom. Są wśród nich chociażby doświadczenie w C ++, kryptografia asymetryczna i biblioteki kryptograficzne.

Po co PayPalowi kryptowaluty i blockchain?

W najnowszym sprawozdaniu rocznym dla SEC, PayPal wymienił postęp w blockchain i walutach wirtualnych jako potencjalny czynnik ryzyka, który może negatywnie wpłynąć na firmę. Możliwe zatem, że PayPal postanowił zapobiegawczo zdywersyfikować to potencjalne ryzyko.

Co wydarzy się dalej? Czy czekają nas nowe wieści ze strony PayPal? Czekamy z niecierpliwością.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze