Bitcoin ratunkiem dla Iranu?

Znany pakistański prezenter telewizyjny Waqar Zaka stwierdził, że bitcoin może uczynić Iran bardzo bogatym i pomóc uniknąć sankcji nałożonych przez rząd USA.

Rząd Iranu posiada ponad 45 000 maszyn górniczych BTC

Wagar Zaka napisał na Twitterze, że w tej chwili rząd Iranu ma podobno ponad 45 000 maszyn do wydobywania bitcoinów. Uznał, że to może pomóc krajowi stać się jednym z najbogatszych na świecie i uniknąć sankcji gospodarczych narzuconych przez USA.

Iran zniósł zakazy odnośnie kryptowalut i przystąpił do wydobywania bitcoinów. Rząd ogłosił, że będzie kupował wszystkie BTC wyprodukowane przez lokalnych górników.

Zwolennik bitcoina i prezenter telewizyjny Russia Today Max Keiser przyznał, że odkąd Iran i Wenezuela weszły na rynek wydobycia kryptowalut, mogą zarobić biliony dolarów.

Istnieje 83000 portfeli milionerów Bitcoin

W międzyczasie, założyciel i dyrektor techniczny popularnej firmy analitycznej Glassnode, Rafael Schultze-Kraft, napisał na Twitterze, że istnieje około 83 000 portfeli, które zawierają bitcoiny o wartości 1 miliona dolarów.

Tweet pojawił się w odpowiedzi na wypowiedź Anthony’ego Pompliano, który stwierdził, że w grudniu 2020 r. tak dużą część flagowej kryptowaluty posiadało 66000 adresów.

Schultze-Kraft wyjaśnił, że po tym, jak bitcoin osiągnął swój pierwszy znaczący rekord wszech czasów w wysokości 20 000 USD w grudniu 2017 r., wszyscy pierwsi górnicy, którzy wydobyli 50 bitcoinów przed pierwszym halvingiem i nie sprzedali / wydali / stracili tych monet, zostali milionerami.

„Wszystkie wczesne adresy, które wydobyły 50 BTC przed pierwszym halvingiem i nigdy ich nie wydały (lub ich nie straciły), sprawiły, że wskoczyły do zbioru adresów milionerów przy 20 000 USD.”

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze