Bitcoin przestaje być akceptowany przez Microsoft

źródło: pexels/pixabay
432

Technologiczny gigant Microsoft zablokował możliwość dodawania pieniędzy do konta Microsoft z wykorzystaniem Bitcoina. Serwis news.bitcoin.com podaje, że firma poinformowała już mailowo klientów, których dotyczy korzystanie z tego sposobu płatności.

Przedstawiciel firmy Microsoft potwierdził, że od 26 grudnia nie akceptuje ona kryptowaluty. Również na stronie account.microsoft.com z zakładki „Opcje płatności” zniknęła opcja „Zrealizuj bitcoiny”. Jednak do czasu publikacji tej informacji, strona supportu dotycząca płatności Bitcoinem nie została zaktualizowana i dalej podaje niemożliwą do zrealizowania instrukcję doładowania konta przy pomocy kryptowaluty.

Dlaczego zablokowano płatność kryptowalutą?

Z informacji udzielonych przez przedstawiciela Microsoft wynika, że płatności zostały zablokowane z powodu problemów Bitcoina, m.in. dużego opóźnienia sieci, dużej zmienności wartości oraz dużych opłat transakcyjnych. Problemy te w ostatnim czasie coraz bardziej dają się we znaki użytkownikom kryptowaluty.

Czy to naprawdę koniec płatności przy pomocy Bitcoina?

Jak informuje serwis www.ccn.com, Microsoft w 2016 roku umieścił informację o zablokowaniu możliwości wykonywania płatności przy pomocy kryptowaluty w „Windows 10 Store”. Ponadto szybko przyznał, że informacja, którą umieścił była pomyłką i przywrócił możliwość płatności kryptowalutą.

Płatności Bitcoinem dostępne w Microsoft od grudnia 2014 roku były obsługiwane poprzez BitPay – platformę przetwarzania płatności Bitcoinem dla biznesu. Firma spotkała się wtedy ze sporym uznaniem społeczeństwa spowodowanym akceptacją Bitcoina podobnie jak Dell czy TigerDirect.

Problemy Bitcoina rzeczywiście sprawiają, że firmy są coraz mniej zainteresowane wykorzystaniem go jako osobnego sposobu płatności. Istnieje jednak szansa, że odsuwanie się od Bitcoina zmusi developerów do podjęcia działań mających na celu usprawnienie działania najpopularniejszej kryptowaluty.

Strona Supportu: https://support.microsoft.com

JL

Komentarze