Bakkt | Opóźnienie startu i prawie 700 milionów złotych finansowania

Platforma Bakkt otrzymała w pierwszej rundzie finansowania 182 500 000 dolarów od dwunastu dużych inwestorów. Tego samego dnia Intercontinental Exchange (ICE), partner Bakkt, poinformował o opóźnieniu startu platformy.


Runda pierwsza


Ostatni dzień roku 2018 przyniósł opublikowany post przez CEO Bakkt, w którym czytamy o aktualnej sytuacji rozwoju platformy i zakończonej pierwszej rundzie finansowania.

Kelly Loeffler potwierdza pomyślnie zrealizowaną rundę finansowania, w wyniku której firma pozyskała 182 500 000 dolarów (prawie 700 milionów złotych) na rzecz startu i rozwoju platformy. Partnerzy i inwestorzy, którzy wzięli udział w pierwszej rundzie to: Boston Consulting Group, CMT Digital, Eagle Seven, Galaxy Digital, Goldfinch Partners, Alan Howard, Horizons Ventures, Intercontinental Exchange, Microsoft’s venture capital arm, M12, Pantera Capital, PayU, the fintech arm of Naspers, and Protocol Ventures.

Jeden z inwestorów Pantera Capital pochwalił się tego dnia na Twitterze.Bakkt zamierza być globalnym, uregulowanym prawnie ekosystemem do kupowania, sprzedawania i przechowywania cyfrowych aktywów przez instytucję i zwykłych ludzi.

Na temat Bakkt napisaliśmy artykuły w sierpniu, październiku i listopadzie, więc jeśli chcecie prześledzić historię poprzednich wydarzeń platformy, zajrzyjcie tutaj.

Trzeci stop


Wraz z dniem 31 grudnia 2018 roku, kiedy to dowiedzieliśmy się o niebywałym sukcesie pierwszej rundy finansowania dla Bakkt, dotarła do nas także inna informacja.

Intercontinental Exchange (ICE) współpracuje z platformą Bakkt i sprawuje pieczę nad startem platformy, który miał się odbyć 24 stycznia 2019 roku. Tak się nie stanie, ponieważ jak jesteśmy informowani w raporcie od ICE, konsultacje z Komisją Kontraktów Terminowych (CFTC) wprowadziły aktualizację daty uruchomienia platformy na bliżej nieokreślony początek roku 2019 (early 2019). Wynika to z aktualnie przeprowadzanego procesu weryfikacji przez CFTC.

Jeżeli wrócicie do naszych poprzednich artykułów o Bakkt, zauważycie, że termin uruchomienia platformy właśnie został przełożony już trzeci raz.

Wraz z oświadczeniem, ICE zamieściło w notce specyfikację kontraktów futures dla Bitcoina.

Kelly w dalszej części swojego postu na blogu, wspomina mijający rok i podkreśla osiągnięcia technologiczne w branży oraz porównuję aktualny rozwój technologii blockchain do telekomunikacji, internetu w latach 80 i 90 XX wieku.

Firmy i klienci ciągle do nas dołączają, kiedy pracujemy nad zatwierdzeniem przez CFTC. Zrobiliśmy duże postępy w grudniu, ale nadal czekamy na ‘zielone światło’.Przyszłość innowacji


Innowacje osiągają swój pełny potencjał w pierwszej dekadzie rozwoju – podkreśla CEO Bakkt. W takim razie, za niecały miesiąc obchodzimy dziesiątą rocznicę narodzin Bitcoina, dekada rozwoju technologii blockchain już prawie za nami. W związku z tym, czy osiągnęliśmy już pełny potencjał? Czy rozwój tej technologii przy pomocy kontraktów terminowych to dobry pomysł? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Przy okazji przypomnę, że 26 stycznia w Warszawie na ul. Złotej 9, odbędzie się organizowana przez nas konferencja 10 Lat Bitcoina, serdecznie zapraszamy! Bilety możecie nabyć tutaj.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze