ARK Invest: SBF nie wpłynął na holderów BTC

1 899

Zgodnie z raportem ARK Invest, pomimo zwiększonej zmienności na rynku kryptowalutowym z powodu załamania FTX, podaż długoterminowych posiadaczy Bitcoinów zamknęła się w listopadzie na zadowalającym poziomie. Tymczasem odpływy netto z giełd kryptowalut osiągnęły najwyższy poziom w historii (ATH).

Czy posiadacze bitcoinów są silni? Raport ARK Invest potwierdza

Dane pokazują, że cena Bitcoin spadła o ponad 16% w listopadzie. Cena Bitcoina skurczyła się i wynosiła 17 860 USD. Ostatecznie zamknęła się na poziomie 17 100 USD.

Pomimo tego, że cena Bitcoina spadła do najniższego poziomu od 2 lat z powodu złożenia przez FTX wniosku o ogłoszenie upadłości, długoterminowi posiadacze Bitcoinów pozostali mocni. Raport wspomina, że ​​całkowita podaż długoterminowych posiadaczy ustabilizowała się na poziomie 13,8 miliona Bitcoinów. Jest blisko swojego rekordu wszech czasów.

Cathie Wood o rozprawie prowadzonej przez SBF

W związku z tym Cathie Wood, dyrektor generalny ARK Invest, skomentowała, że ​​łańcuch bloków Bitcoina nie pominął rytmu podczas kryzysu. Dodała, że ​​SBF nie lubi Bitcoina, ponieważ jest przejrzysty i zdecentralizowany. Wood stwierdziła, że SBF nie może tego kontrolować.

Z raportu wynika, że hash rate Bitcoina został skorygowany, ponieważ górnicy Bitcoina poczuli się stłumieni z powodu znacznej kompresji marż zysku. BTC osiągnął najniższy poziom w historii kluczowy stosunek zrealizowanych zysków i strat (ALT). Oznacza to rekordową kapitulację.

Jednak Bitcoin jest sprzedawany po średniej cenie 17 178 USD w czasie pisania tego tekstu. Cena bitcoina wzrosła nieznacznie o 0,18% w ciągu ostatnich 24 godzin. Dodatkowo jego 24-godzinny wolumen wynosi 12,8 miliarda dolarów. Podczas gdy kapitalizacja rynkowa BTC wynosi około 330,3 miliarda dolarów.

Kryzys jaki wywołał SBF

Sam Bankman-Fried (SBF) doprowadził do upadku FTX, który można określić jako najbardziej niszczące wydarzenie w historii aktywów cyfrowych. Wraz z rozprzestrzenianiem się zarazy FTX kilka platform i giełd kryptowalutowych odczuło jej skutki. Jednak raport sugeruje, że długoterminowi posiadacze Bitcoinów byli solidarni podczas krachu.

ARK Invest to globalna firma zarządzająca aktywami, specjalizująca się w tematycznych inwestycjach w przełomowe innowacje. Firma jest zakorzeniona w ponad 40-letnim doświadczeniu w inwestowaniu w technologie, które mają na celu zapewnienie ponadprzeciętnego wzrostu wraz z transformacją branż. Poprzez otwarty proces badawczy ARK stara się zidentyfikować firmy, które przodują i czerpią korzyści z innowacji międzysektorowych, takich jak sztuczna inteligencja, robotyka, magazynowanie energii, sekwencjonowanie DNA i technologia blockchain.

Komentarze