Analiza Techniczna Rynku Kryptowalut #11 | Analiza BTC, BTC.D, ETH, LTC, NEO, RVN, ETC.

Witajcie w kolejnej odsłonie poniedziałkowej analizy technicznej Bitcoina oraz pięciu kryptowalut, które wybraliście w ankiecie!

Zazwyczaj nie jestem sentymentalny, ale tym razem ….. w ubiegłym tygodniu po raz dziesiąty opublikowałem swoje spojrzenie na rynek krypto. Czytając Wasze komentarze zdaję sobie sprawę, że istnieją pewne braki. Na szczęście Wasze opinie są w większości pozytywne. Na tym etapie chcę poznać zdanie Czytelników na temat tego, czy lepiej przypadła Wam do gustu poniedziałkowa analiza na BitHub.pl, czy raczej cotygodniowe wideo na kanale You Tube? Piszcie o tym w komentarzach lub w ankiecie na profilu Facebook.

Oczywiście przypominam, ze nadal możecie przesyłać mi swoje spostrzeżenia na e mail [email protected]. Dodatkowo zwracam uwagę, że pod każdym rysunkiem macie linki bezpośrednio do Trading View, gdyby ktoś chciał mieć lepszy widok.

Ważna informacja dla osób, które pierwszy raz czytają moją analizę. Dzisiejszy i każdy poniedziałkowy tekst są kontynuacją pełnej analizy, jaką prowadzę od początku. Dlatego, żeby zrozumieć mój tok myślowy, należy zapoznać się z całością materiału od 6 września 2019r.

Tym, którzy oczekują fajerwerków z tygodnia na tydzień przypominam, że nie ja kreuję wykres i cenę. Dlatego, jeśli jest nudno, to jest nudno i analityk nie za bardzo ma na to wpływ :). Oczywiście można robić swego rodzaju show na niskich interwałach czasowych po to, żeby troszkę i na chwilę podnieść oglądalność. Jednak nie o to nam tu chodzi.

A teraz do analizy!

Na wstępie istotna informacja. Czas w jakim przygotowuję ten materiał to niedziela wieczór. ( 17.11.2019r. g. 20.00)

BTC.D:

Nudy….ale czy na pewno ? Indeks dominacji od wielu tygodni jest bardzo przewidywalny. Można powiedzieć, że poddaje się analizie technicznej. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami czekamy na osiągnięcie pułapu zaznaczonego na wykresie żółtymi prostokątami oraz czarnymi liniami.

Tam zbiegają się istotne poziomy o który pisałem wcześniej. Poza tym indeks porusza się trendowo zaliczając podobne w rozmiarze korekty. Zastanawiając się jeszcze raz od początku, gdzie jesteśmy należy sobie przypomnieć ze BTC.D wykonuje korektę ostatnich wzrostów. Wiemy też, że korekta musi mieć wyraźne 3 fale (ABC). Zakładając, że wskaźnik miałby wybić nowe dno ( zejście poniżej 67,73 %), to cały ruch spadkowy nie będzie trój- lecz pięcio-falowy.

W tej chwili jest to trochę wychodzenie przed szereg, a jednak podczas analizy nie wolno lekceważyć nawet najmniej istotnych przesłanek. Jeśli mam rację może wystąpić kilka scenariuszy, ale pozwólcie, że teraz nie będę na ten temat pisał „książki”. Z dalszą analiza poczekajmy, aż owe dno zostanie wybite.

Analiza BTC.D

BTC:

Zarówno na giełdzie Bitfinex parze do USDT, jak i Coinbase w parze do realnego dolara amerykańskiego mamy tę samą sytuację. Klin zniżkujący został prawie w całości wypełniony. Ważne w tej formacji jest to, że cena przeszła przez poziom 25% czasu formacji a zatem teoria wyjścia górą została osłabiona. Wielu uczestników rynku uważa, że wystarczy, aby cena wyszła powyżej górnego zakresu formacji (niebieska linia) i nastąpią wzrosty, lub dolnego zakresu (czerwona linia) i nastąpią spadki. Nie jest to jednak takie proste :).

Według mojej oceny zostało jeszcze trochę pola w opisanym klinie i tak się składa, że w tym polu znajduje się klaster geometryczny zatrzymania korekty prostej ( 61,8 dla MT4 ), jeśli mierzyć ostatni impuls do góry. Opisany klaster zaznaczyłem na screenie z platformy MetaTrader 4, gdzie rynek zatrzymał się na weekend. Nie bez przyczyny zaznaczyłem to miejsce na MT4. To właśnie tu, przy wejściu ceny w klaster otworzę pozycję na BUY. Oczywiście, o ile cena dojedzie do klastra i nie będę w tym czasie spał 🙂

A teraz najciekawsze. NADAL UTRZYMUJĘ SWOJE PRZEKONANIE, ŻE BTC KONTYNUUJE TREND SPADKOWY I ZEJDZIE DO POZIOMÓW OPISANYCH WE WCZEŚNIEJSZYCH ANALIZACH.

Dlaczego zatem gram przeciwko własnej analizie?

Otóż dobry Trader przygotowuje się do każdej sytuacji, zarówno tej, zgodnej z własną analiza jak i tej, w której po prostu nie ma racji. Podsumowując, mimo, że uważam, iż korekta BTC z większego interwału (długoterminowo) zejdzie niżej, to wyznaczone na MT4 miejsce jest dość istotne dla tych, którzy wierzą we wzrosty i z tego miejsca może nastąpić silna reakcja popytu.

Zakładając, iż uda mi się w ten BUY wejść precyzyjnie, przyjmując bardzo mały Stop Loss mogę rozegrać ten BUY. Daje sporo szans, że z tego miejsca nastąpi wzrost, natomiast tyle samo szans daje na to, że będzie to wzrost tymczasowy, po którym rynek wróci do głównego (spadkowego) scenariusza. jeśli się mylę, mój SL wyrzuci mnie z rynku (nawet jeśli będę spał :), a moja wcześniej zajęta pozycja na SELL ( z 06.09.2019r. – nadal otwarta), będzie kontynuowana. Oczywiście opisałem tu możliwości tradingowe. Pod względem inwestycyjnym, nie jest to żaden istotny moment.

analiza btc
Analiza BTC

PS: dodatkowo: gdzieś z boku głowy mam, że pod klinem nie ma żadnej strefy wsparcia a jednak historycznie cena dobrze reagowała na tych poziomach.

ETH:

Ubiegłotygodniowa analiza ETH była dość istotna. Teoria otwartej furtki w obu kierunkach nadal obowiązuje. Idealnie potwierdza to fakt, że cena weszła w widoczną gołym okiem konsolidację.

Podsumowując, trend spadkowy nakazuje oczekiwać nowego dna, a jednak podwójne zatrzymanie ceny w miejscu typowym dla zakończenia fali A korekty, w połączeniu z nowymi wyższymi szczytami i dołkami, może wskazywać na wzrosty. Zaakceptuję rozpoczęcie fali B dopiero, gdy cena przebije niebieską linię z poziomu 233 USD. Póki co patrzę na BTC, bo to właśnie ten walor wyznaczy kierunek dla Etherum.

Analiza ETH
Analiza ETH

LTC:

Litecoin bardzo ładnie zaliczył drugi poziom zatrzymania spadkowej fali A korekty. Pisząc ładnie mam na myśli wyrysowanie się na dość mocnym interwale jednodniowym formacji gwiazdy porannej. Niestety interwał jednodniowy, mimo swojej mocy może zwiastować nie tylko odwrócenie trendu na falę B, ale także rozpoczęcie kolejnej korekty w obowiązującym trendzie spadkowym…

Dlatego na wykresie zaznaczyłem żółtą linią poziom overbalance pomocniczy dla wewnętrznej fali V. Przebicie go upewni mnie, że idziemy do góry. Pomarańczową linią zaznaczyłem overbalance główny dla zakończenia całej fali A. Po jego przejechaniu nie będzie wątpliwości, że cena znajdzie się we wzrostach fali B korekty. Ryzykanci mogli by kupować LTC, a jednak na ich miejscu Stop Loss ustawiłbym pod dołkiem z 23 października 2019r.

Analiza LTC
Analiza LTC

NEO:

Zarówno długo i krótko terminowo trwa trend spadkowy. W analizie warto przyjrzeć się ostatniemu impulsowi spadkowemu, który trwa od 30.04.2018r. Ostatnie dwie korekty zaznaczyłem na czerwono. Utrzymują one proporcję 1:1 co może oznaczać wybicie dołka na poziomie 5,46 USD. Gdybym jednak się mylił, to wyjście powyżej żółtej linii uznam jako nowo tworzący się trend wzrostowy. Ten z kolei będzie miał bardzo dużą przeszkodę w stosunku 1:1 z poprzednią korektą (niebieska linia). Zasięg tej korekty a tym samym ograniczenie, zaznaczyłem szarym prostokątem. I znowu wyszedłem przed szereg. Poczekajmy na wybicie żółtej linii. (Mój scenariusz- nowy dołek).

Analiza NEO
Analiza NEO

RVN:

Na wstępie muszę zaznaczyć, że wykres RVN to nie jest marzenie analityka. Jest mało czytelny i świece rysują się bardzo niepewnie. Być może trzeba go analizować w parze do BTC…(?) Cena RVN, choć podąża z trendem spadkowym, już dwukrotnie zatrzymała się na typowym poziomie dla zatrzymania fali A korekty. Ponadto poziom ten krzyżuje się z bardzo silną strefą wsparcia z interwału tygodniowego.

Faktycznie może to być miejsce zawrócenia trendu. Jako, że w tej chwili cena znajduje się już trzeci raz bardzo blisko linii, istnieje pokusa do zakupów. Akceptując ryzyko i przyjmując Stop Loss poniżej czarnej linii i ostatniego dołka. Poza tym nie widzę innych powodów do przyglądania się temu rynkowi. Gdyby cena wybiła lokalny szczyt (przerywana linia) a następnie pokonała overbalance (żółta linia), zaakceptowałbym zmianę trendu. Wszystko co poniżej to ryzyko….

Analiza RVN
Analiza RVN

ETC:

Patrząc na ETC tylko i wyłącznie trendowo, to po utrzymaniu proporcji korekt 1:1, cena chce atakować nowe niższe dno. Analiza jest utrzymana od czasu ostatniej publikacji w Bithub. Niestety ETC nie udało się osiągnąć poziomu overbalance’u któremu zabrakło zaledwie 10 centów! (czarna linia). Dodatkowo naniosłem czerwoną linię trendu spadkowego nowego impulsu, którego zadaniem jest atak na dno ( 3,35 USD).

Analiza ETC
Analiza ETC

Na tym kończymy dzisiejszą analizę. Jak przebiegła moja transakcja LONG BTC dowiecie się w materiale wideo dostępnym na bithubowym kanale You Tube. Zachęcam do subskrybcji.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą analizą w formie video:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze