25 bitcoinów nagrodą w turnieju StarCrafta

Charles Hoskinson przypomniał światu o pewnej bitcoinowej „perełce”. W 2011 roku, w turnieju „StarCraft: Brood War” przewidziana była nagroda pocieszenia, za którą dzisiaj ludzie byliby pewnie w stanie oddać doprawdy wiele…

Mówiąc o początkach Bitcoina, Hoskinson wspomniał o tej historii w czasie podcastu The Real Vision.

„Tokeny nie miały żadnej wartości. Kiedy wszedłem w przestrzeń kryptowalut, handlowaliśmy na arkuszach kalkulacyjnych. Bitcoin był poniżej dolara. Nierzadko zdarzało się, że ludzie mówili: no wiesz, wyślę ci 10 000 takich rzeczy, ponieważ nie mam pojęcia, czy będą cokolwiek warte, czy nie”.

Może Cię zainteresować:

Hoskinson wspomniał o turnieju i zakończył opowieść słowami: „To była jak nagroda pocieszenia. Dzięki za grę. […]”. Wyobrażenie sobie tamtych dni jest tak trudne, jak wyobrażenie sobie, aby zapłacić 10 000 BTC za dwie pizze. Niemniej jednak wszystko to się wydarzyło i jest udokumentowane.

Co wiemy o wydarzeniu?

Turniej, o którym mowa, nosił nazwę „AoV iCCup Starleague”. Nadal można obejrzeć potyczki na YouTube. W wątku na forum dotyczącym turnieju organizatorzy ogłosili „pulę nagród powyżej 1000 USD”. Nie wiedzieli, że te cztery nagrody pocieszenia w postaci 25 bitcoinów będą warte blisko 1,5 miliona dolarów każda. Nikt nie wiedział.

Wśród sponsorów turnieju była nieistniejąca już firma bukmacherska. Zrobili wszystko, co w ich mocy, aby wyjaśnić nową technologię tym tekstem:

„BTCsportsbet.com to bukmacher oparty na bitcoinach, który oferuje zakłady sportowe na główne sporty, w tym wydarzenia e-sportowe, takie jak GSL. Bitcoin jest anonimową i bezpieczną walutą cyfrową peer to peer, która umożliwia bezpłatne, niemal natychmiastowe przelewy i płatności online bez kłopotów z bankiem lub PayPal. P2P oznacza, że ​​nie ma „wielkiego brata” będącego stroną trzecią, który monitorowałby, kontrolował lub blokował Twoje transakcje, i możesz osiągnąć finansową wolność od interwencji i regulacji rządowych. BTCsportsbet.com jest dumnym sponsorem ISL i życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia! ”

Wśród komentarzy na Twitterze znalazły się dwie osoby, które stwierdziły, że wzięły udział w wydarzeniu i zajęły czwarte i szóste miejsce.

Inne turnieje i nagrody Bitcoin

W 2013 roku Bitcoin był już zdecydowanie bardziej znany. Tym razem turniej nosił nazwę „Bitcoin StarCraft Challenge”, a wśród sponsorów znalazły się znane nazwiska: Roger Ver, Erik Voorhees, Bitcoin Magazine i darczyńcy z Bitcoin Reddit. Pula nagród wynosiła 14 BTC. Organizatorzy opisali turniej w następujący sposób:

„Po tym, jak TotalBiscuit zorganizował swój turniej SHOUTcraft America Winter, ogłosił mecz pokazowy pomiędzy graczami Scarlett i NaNiwa nagrodzony BTC. Dwa dni przed potyczką między Scarlett i Naniwa ogłoszono, że iNcontroL i Destiny zagrają mecz pokazowy za 1 bitcoin przed wydarzeniem ze względu na zainteresowanie społeczności […].”

NaNiwa wygrał 11,2 BTC a Scarlett 2,8 BTC.

Więcej na ten temat bitcoinowych nagród zaszytych w różnych zakątkach internetu, gier czy ulicznej sztuki, przeczytacie tutaj:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze