Bitcoin znów zatrzymuje się w okolicy 23 000 USD – inwestorzy trawią lepsze niż oczekiwano dane dotyczące miejsc pracy w USA

Rajd Bitcoina zatrzymuje się na poziomie 24 300 USD, ponieważ inwestorzy trawią lepsze niż oczekiwano dane dotyczące miejsc pracy w USA

Bitcoin zrobił sobie zasłużoną przerwę od dość szybkiego rajdu w górę, który rozpoczął się wraz z nastaniem nowego roku. Miniony weekend był lekko spadkowy dla największej kryptowaluty w tym i dla szerokiego rynku krypto. Należy zauważyć, że kurs BTC zakończył miesiąc styczeń poważną świecą wzrostową co dobrze wróży na przyszłość. Po pierwszej miesięcznej świecy wzrostowej następującej po dużym spadku, Bitcoin notował przeważnie następną świecę wzrostową – miesięczną. Wobec czego są powody do optymizmu wbrew doniesieniom o katastrofie w gospodarce, recesji, wojnie i innych negatywnych czynnikach z Fedem na czele.

Dzisiaj we wtorek oczekiwane jest przemówienie i komentarz szefa Fed w sprawie ostatnie podwyżki stóp procentowych oraz dalszej polityki i nastawienia do prognoz odnośnie inflacji.

Wielu analityków zinterpretowało przerwę we wzroście BTC jako dobry znak, ponieważ żaden rynek nie rośnie w nieskończoność, a regularne korekty i okresy konsolidacji są częścią zdrowego cyklu rynkowego.

Akcje na Wall Street w piątek w dużej mierze poruszały się w trendzie bocznym przez pierwszą połowę dnia, ale po południu spadły pod presją po tym, jak dane rządowe pokazały, że w styczniu dodano ponad pół miliona miejsc pracy, co osłabiło nadzieje, że Fed wstrzyma dalsze podwyżki stóp procentowych. S&P, Dow i Nasdaq zamknęły dzień niżej, odpowiednio 1,04%, 0,38% i 1,59%.

W poniedziałek rynek amerykański kontynuował korektę zapoczątkowaną w piątek ale już z mniejszymi spadkami.

Kurs Bitcoina w poniedziałek poruszał się w trendzie bocznym i zaliczył spadek do swojego dziennego minimum na poziomie 22 650 USD.

Starszy analityk techniczny Kitco, Jim Wyckoff, określił poranną słabość Bitcoina jako „normalną korygującą korektę po osiągnięciu szczytu sześciomiesięcznego w czwartek ”. Zauważył, że „byki na BTC nadal mają solidną ogólną przewagę techniczną w krótkim terminie i trend wzrostowy cen jest mocno widoczny na dziennym wykresie słupkowym.”

Ta przewaga oznacza, że „byki wciąż mają siłę, by podnieść ceny w krótkim okresie” – podsumował Wyckoff.

Przeczytaj także : Czym jest światowy kryzys finansowy i jaki jest jego wpływ na gospodarkę

Halving BTC na horyzoncie

W najnowszym biuletynie „Matrix on Target” z MatrixPort, szef badań Markus Thielen wskazał na halving Bitcoina w marcu 2024 roku jako potencjalny czynnik napędzający hossę w 2023 r., ponieważ poprzednie halvingi „były bardzo bycze” dla cen kryptowalut.

„Stąd istnieje wysokie prawdopodobieństwo statystyczne, że kurs Bitcoina może się podwoić od teraz do końca roku” – powiedział Thielen. „Może to doprowadzić ceny Bitcoin do 45 000 USD do Bożego Narodzenia 2023 roku.”

Założyciel biuletynu Into the Cryptoverse, Benjamin Cowen, opublikował następujący tweet, który zawiera wykres poprzednich cykli Bitcoin, który pokazuje, że BTC ma jeszcze długą drogę do przebycia, zanim osiągnie szczyt.

W najbliższym czasie analityk rynku Rekt Capital powiedział:

„Ważne jest, aby BTC utrzymało wsparcie w wysokości 23 400 USD, ponieważ w sierpniu 2022 roku BTC nie przeszedł ponownego testu i spadł z powrotem do niebiesko-niebieskiego przedziału”.

Według Rekt Capital trwa obecnie „kluczowy retest”.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosi obecnie 1,08 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 41,7%.

Może Cię zainteresuje :

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze