W czasie ostatniego rajdu Bitcoina utworzono 620000 nowych portfeli BTC

W czasie ostatniego rajdu Bitcoina utworzono 620 000 nowych portfeli BTC

Wzrost nowych adresów BTC był bardzo ograniczony w 2022 roku i spadł do nowych minimów po upadku FTX. Jednak ten niekorzystny trend został odwrócony i znaczny wzrost liczby nowych adresów BTC w styczniu sugeruje, że optymizm handlowców jest wysoki.

Wzrost kursu Bitcoina powyżej 20 000 USD w drugim tygodniu stycznia doprowadził do rynkowego FOMO (strachu przed przegapieniem), szczególnie wśród małych posiadaczy BTC.

Po 13 stycznia nastąpił znaczny wzrost liczby adresów BTC posiadających 0,1 BTC lub mniej. Według danych udostępnionych przez firmę Santiment zajmującą się analizą kryptograficzną, od gwałtownego wzrostu cen BTC 13 stycznia pojawiło się 620 000 nowych adresów BTC, co daje łącznie 39,8 miliona adresów.

Wzrost liczby adresów Bitcoin posiadających niewielkie kwoty wskazuje na powrót optymizmu inwestorów wraz z nadejściem 2023 roku. Wzrost liczby adresów małych inwestorów był bardzo ograniczony i znacznie zwolnił po upadku FTX w listopadzie 2022 roku, ale w 2023 tempo tworzenia nowych adresów wzrosło.

Ostatni wzrost liczby adresów drobnych posiadaczy Bitcoinów jest najwyższy od listopada 2022 roku, kiedy BTC spadł do najniższego poziomu około 16 000 USD. Spadek cen skłonił drobnych traderów do kupowania BTC po niższej cenie. Obecny wzrost przypisuje się rosnącemu zwyżkowemu nastrojowi na rynku, gdzie oprócz Bitcoina kilka altcoinów również odnotowało wielomiesięczne maksima. Cały rynek kryptowalut wzrósł w tym samym czasie o ponad 30%.

Bitcoin kontynuował zwyżkę w pierwszym tygodniu lutego, osiągając pięciomiesięczne maksimum powyżej 24 000 USD. Jednak opór na wysokości 24 000 USD okazał się zbyt trudny do pokonania, a w momencie pisania tego tekstu kurs największej kryptowaluty oscyluje wokół 23 000 USD.

Eksperci rynkowi uważają, że luty może nie być już tak byczy jak styczeń.

W obliczu zamieszania co do tego, jak napływające dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych mogą wpłynąć na nastroje na rynku, analitycy rynkowi ostrzegają, że odbicie na kryptowalutach i akcjach w tym roku może zmienić się na niedźwiedzią korektę w tym miesiącu. Potencjalny trend spadkowy jest związany ze skalą podwyżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej.

W weekend ceny głównych aktywów cyfrowych były stabilne z lekką tendencją spadkową

  • Według CMC Bitcoin spadł o prawie 2,42%.
  • Po raz pierwszy od pięciu tygodni tygodniowy trend Bitcoina zakończył się spadkiem.

Podczas weekendu kurs BTC poszybował do 24 000 $, ale potem spadł do prawie 23 000 $. Jednak dopóki utrzymuje się tendencja wzrostowa, cena Bitcoina (BTC) nadal utrzymuje się powyżej poziomu 20 000 USD. Trwa to już od kilku tygodni.

Rynek czeka na wtorek – przemówienie prezesa Fed

W weekend ceny głównych aktywów cyfrowych były stabilne. Uważa się, że inwestorzy czekają na wtorkowe popołudniowe przemówienie prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella przed wprowadzeniem jakichkolwiek znaczących zmian. Inwestorom kryptowalutowym zaleca się, aby pamiętali, że recesja, która zdaniem wielu analityków nastąpi pod koniec tego roku lub na początku przyszłego roku, może mieć wpływ na ceny.

Dyrektor generalny Wave Financial, David Siemer, jest bardziej optymistyczny i uważa, że obecna recesja nie będzie tak zła jak poprzednie. Zwraca uwagę na odporność konsumentów i fakt, że działania Fed powoli zaczynają przynosić efekty, mimo że pełny wpływ na gospodarkę będzie odczuwalny dopiero za kwartał lub dwa.

Cena Bitcoina spada o prawie 2,42 %, a 24-godzinny wolumen obrotu wynosi 20 726 701 554 USD. Wielu inwestorów przewiduje, że cena Bitcoina odwróci się i zacznie spadać. Zgodnie z raportami, średnie oczekiwania przyszłego poziomu wsparcia wynoszą 20 000 USD. Co wydaje się sugerować, że obecna runda szacunków zwiększyła niedźwiedzie nastawienie do aktywów cyfrowych. Jeśli tak się stanie, cena Bitcoina może osiągnąć ten poziom do końca lutego.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze