Bitcoin zaliczy szybkie odbicie? Analityk widzi szanse na wzrost ceny

Analityk na platformie CryptoQuant opisał, jak zmniejszająca się presja sprzedaży na Coinbase może wskazywać na możliwe szybkie ożywienie Bitcoin. Kluczowy wskaźnik w tej analizie to „Coinbase Premium Gap”, który śledzi różnicę między cenami Bitcoina na giełdach Coinbase i Binance. Czy rzeczywiście czeka nas szybkie odbicie od dna?

Zmiany w presji sprzedaży na Coinbase

Pozytywna wartość tego wskaźnika oznacza, że cena na Coinbase jest wyższa niż na Binance. Sygnalizuje to większą presję kupujących na Coinbase lub mniejszą presję sprzedających.

Przed uruchomieniem spotowych ETFów na Bitcoin, „Coinbase Premium Gap” utrzymywał się na poziomie optymistycznym, co sugerowało silniejszą presję kupujących na tej giełdzie. Coinbase jest popularna wśród amerykańskich inwestorów instytucjonalnych, więc pozytywna premia mogła wynikać z ich ciągłego akumulowania przed uruchomieniem ETFów.

Jednak po tym wydarzeniu, wskaźnik gwałtownie spadł na wartości ujemne. To wskazuje na zwiększoną presję sprzedaży ze strony amerykańskich posiadaczy. Zbiegło się to z pierwszym znaczącym spadkiem ceny Bitcoina po wprowadzeniu w życie ETFów.

Zobacz także: Moda na kryptowaluty przemija? Te twarde dane pokazują coś zupełnie odwrotnego!

Najnowsze trendy i prognoza ceny Bitcoin

W ostatnich dniach Bitcoin doświadczył kolejnego spadku cen, ale tym razem „Coinbase Premium Gap” nie osiągnął wysoce ujemnych wartości. Wręcz przeciwnie, wskaźnik nawet na krótko wrócił do neutralnego poziomu.

To może wskazywać, że presja sprzedaży ze strony inwestorów instytucjonalnych może teraz słabnąć. Chociaż nadal prawdopodobnie sprzedają, stopień tego procederu nie jest znacznie wyższy niż globalnych inwestorów korzystających z Binance.

„W obecnym zakresie istnieje duże prawdopodobieństwo szybkiego ożywienia cen,” mówi analityk, opierając się na wzorze, jaki ukształtował się w „Coinbase Premium Gap”.

Aktualna cena Bitcoina

Po ostatnim spadku Bitcoin po raz pierwszy od początku grudnia przełamał poziom 39 000 dolarów. Ta dynamika na rynku może być kluczowa dla przyszłych ruchów cenowych. Inwestorzy i entuzjaści kryptowalut obserwują te zmiany z zainteresowaniem, próbując przewidzieć, czy obecne tendencje będą kontynuowane.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx