Moda na kryptowaluty przemija? Te twarde dane pokazują coś zupełnie odwrotnego!

Liczba posiadających kryptowaluty na świecie gwałtownie wzrosła o 34% w 2023 roku. Osiągnęła imponujące 580 milionów w grudniu, w porównaniu do 432 milionów w styczniu. Ten wzrost, głównie napędzany przez Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH), niewątpliwie oznacza ciągły postęp rynku krypto.

Kluczowe czynniki napędzające modę na kryptowaluty

Raport Crypto.com ujawnia, że baza użytkowników Bitcoina wzrosła o 33%. Konkretnie to z 222 milionów w styczniu do 296 milionów w grudniu. Interesujące jest, że wzrost ten stanowi 51% globalnego posiadania kryptowalut.

Analitycy zauważyli, że „adopcja kryptowalut w 2023 roku osiągnęła nowe kamienie milowe, mimo makroekonomicznych przeciwności, takich jak dalsze zaostrzenie polityki pieniężnej przez zachodnie banki centralne, przedłużające się konflikty w Europie i na Bliskim Wschodzie, oraz długoterminowe skutki pandemii”.

Kluczowe momenty dla Bitcoina obejmowały przewidywane wprowadzenie ETFów Bitcoin i protokołu Bitcoin Ordinals. Ten ostatni umożliwił tworzenie tokenów NFT i fungible bezpośrednio w sieci Bitcoin. Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, również odnotowała znaczący wzrost przyjęcia, rosnąc o 39% – z 89 milionów do 124 milionów w tym samym okresie.

Zobacz także: Pastor w centrum krypto afery. Sprzedawał wiernym lewe tokeny „natchnione…

Wzrost zainteresowania i innowacje w Q4 2023

Analiza trendów kryptowalutowych z 2023 roku wskazuje, że kwiecień i maj były szczególnie owocne, ze wzrostami wynoszącymi odpowiednio 5,1% i 6,7%. Te zbiegły się z aktualizacją Ethereum Shanghai 12 kwietnia 2023 roku. Znaczny wzrost przyjęcia BTC i ETH w Q4 2023 roku był napędzany przez rozwój ETFów Bitcoin i Ether.

Dodatkowo Bitcoin zyskał na popularności w tych miesiącach, prawdopodobnie dzięki rosnącej popularności Bitcoin Ordinals. Sieć BTC odnotowała ponad 54 miliony inskrypcji, generując opłaty przekraczające 5 473 BTC, czyli około 257 milionów dolarów.

Skład właścicieli kryptowalut pozostał stosunkowo stabilny, a udziały BTC i ETH utrzymywały się na niezmienionym poziomie. Wzrost całkowitej liczby posiadaczy kryptowalut przyczynił się do tego trendu. Przyjęcie ETH wzrosło o 0,7%, podczas gdy Bitcoin nieznacznie spadł o 0,4% w ciągu roku.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx