Bitcoin warty miliard trafił do kieszeni wielorybów. Tylko w ostatnim tygodniu!

W ostatnim tygodniu na rynku kryptowalut obserwowaliśmy zwiększoną aktywność tzw. „wielorybów”. Akumulowali oni Bitcoin o wartości przekraczającej miliard dolarów. Ten wzrost zainteresowania pochodzi w dużej mierze od instytucji finansowych, które przewidują wprowadzenie funduszy ETF opartych na BTC.

Szybkie kroki w kierunku kolejnego byczego rynku

Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, wciąż przyciąga uwagę inwestorów. W ciągu ostatnich siedmiu dni tzw. „wieloryby” nabyły ponad 30,000 BTC, co przekłada się na około miliard dolarów.

Wiele wskazuje na to, że jest to związane z rosnącym zainteresowaniem potencjalnym wprowadzeniem funduszy ETF opartych na Bitcoinie. Duże instytucje coraz chętniej patrzą w kierunku kryptowalut, co jest widoczne w liczbie transakcji na kwoty przekraczające 100 000 dolarów.

Bitcoin odnotował imponujący wzrost wartości o 100% w 2023 roku. Wskazuje to na początek kolejnego byczego rynku. Istnieją przesłanki sugerujące, że Bitcoin ma jeszcze duży potencjał wzrostowy. Przyszłe poziomy oporu to głównie granica 35,000 dolarów. Jeśli zostanie pokonana, Bitcoin może zmierzać w kierunku wartości 38,000 – 39,000 dolarów.

Zobacz także: Jak Bitcoin ETF wpłynie na kryptowaluty? Ekspert wróży napływ grubych miliardów

VanEck ponownie stawia na fundusz ETF oparty na Bitcoin

Firma inwestycyjna VanEck nie ustaje w próbach wprowadzenia funduszu ETF bazującego na Bitcoinie. Ostatnio ponownie złożyła wniosek w tej sprawie do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w USA. Takie fundusze ETF stanowią prostszy sposób dla inwestorów na ekspozycję na Bitcoinie bez konieczności bezpośredniego zakupu kryptowaluty.

Wcześniejsze starania firmy VanEck nie przyniosły oczekiwanego efektu – ich wniosek odrzucili urzędnicy SEC. Niemniej jednak firma nie zamierza się poddawać i wierzy w potencjał funduszu ETF bazującego na Bitcoinie. Inne firmy, takie jak Grayscale Investments czy Bitwise, również starały się o zgodę, napotykając na różne przeszkody regulacyjne.

Pomimo pewnych obaw ze strony regulatorów, niektórzy eksperci wskazują na nieuchronność zatwierdzenia funduszy ETF. Firma Galaxy Digital przewiduje na przykład, że te produkty przyciągną inwestycje o wartości nawet 39 miliardów dolarów w ciągu trzech lat.

Kolejne kroki firmy VanEck w kierunku zatwierdzenia ETF na pewno przybliżą świat kryptowalut do tradycyjnych inwestorów. Decyzja SEC w tej sprawie będzie miała zasadnicze znaczenie dla przyszłości inwestycji w aktywa cyfrowe.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze