Kiyosaki grzmi: czy płyniemy statkiem pełnym głupców? „Obudźcie się!”

Znany autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” znów zabrał głos w medialnej sprawie. Robert Kiyosaki, bo o nim mowa, publicznie wskazał dwóch prominentnych inwestorów, którzy, jego zdaniem, zostali wprowadzeni w błąd przez byłego CEO firmy FTX, Sama Bankmana-Frieda. Wymienił ich z imienia i nazwiska i zasugerował, że „świat stoi na krawędzi kryzysu finansowego”.

Kiyosaki znów wzbudza kontrowersje

Pierwszym z nich jest Kevin O’Leary, powszechnie znany jako „Mr. Wonderful” z programu telewizyjnego „Shark Tank”. Drugim z kolei Jim Cramer. To prowadzący program „Mad Money” na CNBC. Według Kiyosakiego to osoby, które padły ofiarą nieuczciwych działań Bankmana-Frieda. Znany autor nie ograniczył się tylko do tych oskarżeń. Porównał działania byłego CEO FTX do działań Przewodniczącego Rezerwy Federalnej, Jerome’a Powella, oraz Sekretarza Skarbu, Janet Yellen.

Zastanawiał się głośno, czy Bankman-Fried próbowałby oszukać sąd podczas trwającego procesu w taki sam sposób, jak Powell i Yellen wprowadzają w błąd globalną społeczność.

„Czy płyniemy w statku pełnym głupców? Może nadszedł czas, abyśmy się obudzili. Stali się mądrzejsi i powiedzieli: 'Nasz świat stoi na krawędzi kryzysu finansowego z powodu waszej niewiedzy. Niech wasze ręce trzymają się z dala od naszych pieniędzy” – napisał w swoim poście.

Zobacz także: Czy XRP ma szansę zmienić świat finansów? Eksperci widzą ogromny potencjał

Oskarżenia i dalsze postępowanie w sprawie Bankmana-Frieda

W poprzednich latach Kiyosaki porównał Bankman-Frieda do niesławnego Berniego Madoffa, sugerując, że obaj stosowali podobne praktyki wprowadzania inwestorów w błąd. To oskarżenie rzuca cień na wcześniejsze pochwały O’Leary’ego i Cramera wobec Bankmana-Frieda. Obaj panowie wręcz wielbili byłego CEO FTX, porównując go do cenionego inwestora, Warrena Buffetta.

Bankman-Fried przyznał się ostatnio do „pewnych zaniedbań”, zwłaszcza w zakresie zarządzania ryzykiem. Jednak stanowczo zaprzeczył jakimkolwiek celowym nieprawidłowościom. Obecnie jest oskarżony o nieprawidłowe wykorzystanie ponad 100 milionów dolarów klientów na cele osobiste i polityczne. W przypadku ewentualnego wyroku skazującego grozi mu długi wyrok więzienia.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze