Bitcoin urośnie w listopadzie jeszcze bardziej? Nowy cel: 40 tys. USD

„Uptober” powoli dobiega końca i nie ma wątpliwości, że dla Bitcoina był to bardzo dobry miesiąc. Pokonanie bariery 30 tys. USD i dobicie do 35 tys. to z pewnością dobry wynik. Analitycy i społeczność już zaczyna kreować możliwe scenariusze na kolejny miesiąc. Przeważają te optymistyczne, w których Bitcoin osiąga 40 tys., ale trzeba pamiętać, że może być zupełnie inaczej.

Bitcoin w listopadzie znowu zyska? Te czynniki mogą zadecydować

Bitcoin miał udany miesiąc, a szczególnie ostatni tydzień, w którym dobił do prawie 35 tys. USD. Co ważniejsze, przynajmniej na ten moment jest w stanie utrzymać ten kurs i broni się przed spadkiem. Zaczynamy powoli zbliżać się do końca miesiąca i już pojawiają się prognozy odnośnie dalszego rozwoju sytuacji. Eksperci oceniają, że kluczowe dla przyszłego kursu BTC mogą być wieści z Bliskiego Wschodu. Spore znaczenie może mieć także decyzja Fed odnośnie wysokości stóp procentowych w USA.

Analityk Matthew Hyland zwraca uwagę na wskaźnik siły względnej (RSI), który według niego pokazuje niezwykle dobre rozwiązanie dla strony zwyżkowej i najgorsze możliwe zamknięcie dla strony niedźwiedziej. Podobnie optymistycznie nastawiony do tego, co może stać się z ceną BTC w przyszłości jest popularny trader Titan of Crypto. W swoim poście na X (dawniej Twitter) przekonuje, że BTC idzie w kierunku 40 tys. USD.

Zobacz też: Bitcoin i Solana. To dwie najważniejsze kryptowaluty ostatnich tygodni. Oto dlaczego

Inni ostrzegają przed zbytnim optymizmem

Wiele osób mocno się nakręciło i pozostaje skrajnymi optymistami. Jednak część obserwatorów ostrzega, że należy być przygotowanym na zupełnie inny scenariusz. Niektórzy są wręcz zaskoczeni skalą ostatniego wzrostu. Trader Bluntz pisał na swoim koncie X (dawniej Twitter), że to szalone, że przekroczyliśmy 32 tys. przy obecnych warunkach, a teraz znaleźliśmy akceptację powyżej 34 tys. Wątpliwości i niedowierzanie wciąż się utrzymują.

Portal CoinTelegraph rozważa prawdopodobieństwo najgorszego scenariusza, którym byłby spadek do 20 tys. USD za BTC. O takim możliwym obrocie spraw pisze między innymi Rekt Capital, jako przykład podając rok 2017. Z drugiej strony analityk ostrzegał, że poprzedni tydzień może zaskoczyć negatywnie drastycznymi spadkami. A jak wiemy, nic takiego póki co się nie stało. Mimo wszystko warto pamiętać, o tym, że kryptowalut są wyjątkowo trudne do przewidzenia. Dlatego warto rozważać każdy możliwy scenariusz wydarzeń.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze