Bitcoin – tydzień dzieli nas od „potwierdzenia” nowej krypto hossy

Bitcoin – tydzień dzieli nas od „potwierdzenia” nowej krypto hossy

Akcja cenowa BTC polega na kopiowaniu historycznych wzorców. W ten sposób zostaje spełniane marzenie inwestorów do powrotu klasycznej hossy na Bitcoinie, mówi Rekt Capital.

Bitcoin dzieli kilka dni do rozpoczęcia nowego trendu wzrostowego makro, mówi najnowsza analiza.

W swojej ostatniej wypowiedzi na Twitterze popularny trader i analityk Rekt Capital omówił kluczowe miesięczne zamknięcie dla BTC/USD.

Akcja cenowa BTC ściśle naśladuje poprzednie cykle

Pomimo problemów z przejściem przez opór na poziomie 28 000 USD i zamienieniem go na wsparcie, akcja cenowa BTC jest na dobrej drodze do porzucenia bessy na dobre.

Tak twierdzi Rekt Capital, który 26 marca przedstawił optymistyczny obraz tego, jak BTC/USD prawdopodobnie zakończy miesiąc.

Ostatnie wzrosty pary umieściły ją powyżej trendu spadkowego w skali makro, który obowiązywał od jej rekordowych szczytów w 2021 r., ale marcowe zamknięcie byłoby pierwszą potencjalną świecą, która przekroczyłaby tę linię trendu w miesięcznych ramach czasowych.

„W najbliższą sobotę miesięczna świeca BTC zamknie się powyżej trendu spadkowego makro, aby potwierdzić nową hossę” – skomentował Rekt Capital.

Towarzyszący wykres porównywał zachowanie cen w 2023 r. z tymi z poprzednich cykli i sugeruje, że Bitcoin wybija się teraz w kierunku nowych maksimów wszechczasów po ustanowieniu najniższego poziomu na rynku niedźwiedzi.

Gdyby tak było, cykliczne minimum miałoby miejsce w listopadzie 2022 r., tuż po klęsce FTX, kiedy BTC/USD osiągnęło poziom 15 600 USD.

W kolejnym poście powtórzono, że obecna świeca miesięczna pasuje do historycznych wzorców Bitcoina, jeśli chodzi o wybicia z makro trendów spadkowych.

Przeczytaj także : Posiadacze longów na BTC z nadzieją na jeszcze jeden rajd do 30 000 $ przed spadkiem

Nie martw się odrzuceniem poziomu 28 000 $

Akcja cen spotowych Bitcoina w międzyczasie nadal zmusza uczestników rynku do zgadywania kierunku przyszłego ruchu, gdy weekend dobiega końca.

Przeważnie płaskie zachowania handlowe niewiele się zmieniły, a wzrost powyżej 28 000 USD był pierwszym znaczącym wydarzeniem od kilku dni. Jednak w chwili pisania tego tekstu BTC/USD był z powrotem poniżej tego poziomu, jak pokazują dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView.

Analitycy na popularnym koncie analitycznym na Twitterze Skew argumentowali, że ostatnie zachowania giełdowe były charakterystyczne dla weekendów, a ogólnie niższa płynność sprzyjała łatwiejszemu przesuwaniu ceny spot.

Analizując potencjalne scenariusze, trader Crypto Chase wskazał 28 600 USD jako poziom przełomu, podczas gdy 33 000 USD zostało skazane jako punkt, w którym ma nastąpić „główne odwrócenie”.

Może Cię zainteresuje :

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze