Bitcoin spada na 7 miejsce pod względem dziennych przychodów z opłat

Ethereum, Uniswap, Binance Smart Chain i Aave biją Bitcoina pod względem dziennych przychodów z opłat.

Bitcoin na 7 miejscu pod względem zysków z opłat

Wygląda na to, że ethereum zwiększa swoją dominację nad bitcoinem w zakresie opłat około 10 razy. Sieć „króla kryptowalut” zajmuje obecnie dopiero 7 miejsce pod względem cotygodniowo generowanych opłat.

Według danych CryptoFees z 20 lipca, sieć Bitcoin wygenerowała średnio 725,7 miliona dolarów dziennych opłat w ciągu ostatnich siedmiu dni i mniej niż 400 000 dolarów w opłatach dziennych.

Na szczycie zestawienia znajduje się Ethereum, z wynikiem średnio ponad 6,1 miliona dolarów dziennych opłat w ciągu tygodnia i ponad 5 milionów dolarów dziennie. W związku z tym dzienne opłaty za Ethereum pokonały Bitcoina o 8,4 razy w ciągu ostatniego tygodnia i ponad 15 razy na dzień 20 lipca.

Na drugim miejscu uplasowała się Uniswap V3 ze średnią 1,5 mln USD dziennych opłat, za nim Binance Smart Chain z 1,2 mln USD, Aave z 728 000 USD, Uniswap v2 z 731000 USD, SushiSwap z 456 000 USD.

spadek opłat bitcoin
źródło: cryptofees.info

Flip!

Bitcoin spada w dół rankingu opłat w czasie, gdy nadchodzące aktualizacje Ethereum w ramach forka London wywołują falę spekulacji odnośnie tego, czy po wprowadzeniu Eth2 cena bitcoina spadnie na 2 miejsce w zestawieniu kryptowalut wg kapitalizacji rynkowej.

Lark Davis zamieścił 14 lipca na Twitterze dane wskazujące, że dzienna wartość rozliczeń on-chain w Ethereum jest trzykrotnie wyższa niż w przypadku Bitcoina. Davis zauważył, że rosnąca popularność rozwiązań skalowania warstwy drugiej dla Ethereum prawdopodobnie zwiększy wymiar rozbieżności.

„Podejrzewam, że ta przepaść wzrośnie teraz, gdy mamy do czynienia z warstwami drugiej, takimi jak Optimism”, skomentował Davis.

Ethereum pokonuje również Bitcoina pod względem całkowitej liczby transakcji (o około 500%) i doświadcza (w ciągu ostatnich miesięcy) krótkich okresów prowadzenia nad Bitcoinem pod względem wolumenu transakcji, wolumenu tradingu i liczby węzłów.

Może Cię zainteresować:

Komentarze