Bitcoin powyżej 30,000 USD. Szef Fed, Powell: 'Siła kryptowalut przetrwa w gospodarce USA’ ! Euforia na rynku!

Totalna euforia wróciła na rynek kryptowalut. Inwestorzy ponownie znaleźli się w zakupowym szale a cała korekta z ostatnich tygodni została wymazana w niemal dwa dni. Niezwykle ciekawy jest fakt, że Bitcoin rośnie w czasie gdy na rynku akcji amerykańskich mamy korektę, Nasdaq traci niemal 1,3%. Co więcej, cofnęły sie także metale szlachetne, pod presją znalazło się złoto. Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell miał wskazać, że kryptowaluty mają siłę przetrwania w amerykańskiej gospodarce!

Do niedawna analitycy wiązali Bitcoina z powyższymi aktywami. Dziś BTC wszystkim pokazał, że może zachowywać się w sposób nieskorelowany. Sam sobie sterem i okrętem? Jest to właściwie sytuacja bezprecedensowa od wielu miesięcy ponieważ zachowanie Bitcoina nie możemy powiązać dziś z akcjami czy kruszcami. Jedyne co potencjalnie wspomaga BTC i z czym korelacja w długim terminie wygląda wiarygodnie to amerykański dolar. Dziś indeks USD traci.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1671566654835130391

Powell o stablecoinach

Szef Fedu, dziś przemawiał w czasie półrocznego raportu w sprawie polityki monetarnej, w Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Szef Fed wskazał 'postrzegamy stablecoiny jako formę pieniądza’. Powell komentował głównie stopy i gospodarkę. Ale zagłębił się w branżę aktywów cyfrowych. Zwrócił uwagę na perspektywę Fed na stablecoiny i ich miejsce w perspektywach gospodarczych kraju. Już jesienią 2022 Powell nazywał stablecoiny formą 'prywatnego pieniądza’.

„Bank centralny jest i zawsze będzie głównym źródłem zaufania do pieniądza. Stablecoiny zasadniczo pożyczają to zaufanie od emitenta bazowego. W wielu przypadkach są to stablecoiny dolarowe, więc naprawdę pożyczają to zaufanie (…) Są to osobiste formy pieniądza. Będą one narażone na upadek, jeśli ich rezerwy nie będą pełne aktywów bardzo wysokiej jakości, więc jest tu zadanie do odrobienia”.

Główne wiadomości z ostatnich dni

  • BlackRock chce otworzyć fundusz iShares Bitcoin Trust przypominający w konstrukcji ETF na cenę spot
  • Do giganta dołączyły z wnioskami Fidelity Investments, Invesco i WisdomTree – wszystkie trzy fundusze składały już w przeszłości podobne wnioski
  • Deutsche Bank zamierza świadczyć usługi powiernicze na rynku kryptowalut
  • Ankieta przeprowadzona przez Nomura wskazała, że 96% inwestorów profesjonalnych rozważa alokację w kryptowaluty, a 82% pozytywnie ocenia potencjał Bitcoina i Ethereum
  • Czołowe instytucje z Wall Street otworzyły giełdę dla funduszy EDX Markets. Na giełdzie instytucje będą bezpośrednio między sobą negocjowały transakcje w Bitcoinie, Ethereum, Litecoinie i Bitcoincash

Analitycy Matrixport uważają jednak, że kryptowaluty nadal potrzebują czegoś więcej. Czegoś więcej niż tylko korzystnych makroekonomicznych wiatrów i instytucjonalnych napływów do Bitcoina. Potrzebują przede wszystkim adopcji i popularyzacji użycia. Powell miał powiedzieć także, że Fed podejmie decyzję w sprawie kosztów związanych z nowymi regulacjami Bitcoina.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze