Bitcoin nie przebił oporu na 25 000 USD – możliwa korekta do okolic 21 000 USD

Bitcoin nie przebił oporu na 25 000 USD – możliwa korekta do okolic 21 000 USD

Rynki finansowe znalazły się pod presją we wtorek i w środę. Pierwszego dnia po długim weekendzie w USA ceny aktywów spadły w związku z perspektywą wyższych stóp procentowych. Sytuacja w związku z wojną na Ukrainie wydaje się jak na razie zmierzać w kierunku eskalacji co nie wróży dobrze aktywom ryzykownym w tym kryptowalutom.

Tradycyjne rynki zostały szczególnie dotknięte, ponieważ dane dostarczone przez Walmart pokazały, że konsumenci w USA zaczęli ograniczać swoje wydatki w obliczu utrzymującej się inflacji, co może mieć negatywny wpływ na marże zysku. Na zamknięciu we wtorek Dow, S&P i Nasdaq zakończyły sesję na minusie, odpowiednio 2,0%, 2,06% i 2,5%. W środę główne indeksy pozostawały praktycznie bez zmian w stosunku do dnia poprzedniego.

Dane dostarczone przez TradingView pokazują, że we wtorek wczesno poranna próba byków na Bitcoinie, aby przepchnąć jego cenę powyżej oporu na poziomie 25 000 USD, została zdecydowanie odrzucona przez niedźwiedzie, co spowodowało, że największa kryptowaluta spadła o 4,1%, osiągając dzienne minimum 24 225 USD po południu. We wtorek kurs Bitcoina spadał dalej i w momencie pisania tego tekstu wynosił 23 750 USD.

Przeczytaj także : Hongkong – centrum kryptowalut ? Chiny dają zielone światło

Duży opór na poziomie 25 000 USD

Zgodnie z najnowszą aktualizacją rynkową z Eight Global, kluczowy obszar wsparcia dla Bitcoina znajduje się w przedziale od 20 800 USD do 21 700 USD. Jest to również poziom zniesienia fib 0,618.

„W tym procesie otrzymaliśmy również potwierdzenie wsparcia w wysokości 23 500 USD (0,5 fibsa), a cena obecnie ponownie znajduje się na poziomie wsparcia 8EMA” – powiedzieli analitycy.

Podobnie uważa analityk Michael van de Poppe:

Dla tych, którzy szukają dogodnego momentu na ponowne wejście na rynek, Eight Global zauważyło, że „agresywne długie pozycje można poszukiwać podczas powtórnych testów 8EMA i poziomu zniesienia fib 0,5”, ale zasugerowano, że „bardziej umiarkowanym miejscem na wejścia jest 22 400 USD – Obszar 22 600 USD, który jeszcze nie został przetestowany.”

Na razie głównym oporem, który należy pokonać, jest obszar 25 200–25 500 USD, którego bykom nie udało się pokonać we wtorek, a następnie następna duża strefa oporu na poziomie 28 000 USD.

Znaczenie poziomu oporu 25 000 USD zostało szerzej omówione w najnowszym biuletynie „Ahead of the Curve” firmy Arcane Research, w którym zauważono, że Bitcoin „znajduje się na najwyższych poziomach z zakresu handlowego, który pojawił się po upadku 3AC podczas zeszłorocznego lata. ”

Według Arcane Research:

„Obszar ten działał jako wsparcie podczas upadku LUNA w maju i działał jako opór na początku sierpnia. Technicznie rzecz biorąc, istnieje kilka poziomów oporu między 25 000 a 28 000 USD, a silne wybicie może wywołać silną reakcję rynku”.

Firma badawcza zwróciła również uwagę, że ubiegłotygodniowy rajd nie odzwierciedlał wyników na szerokich rynkach finansowych.

„Podobne oznaki niezależnej siły kryptowalut widzieliśmy podczas weekendowych rajdów w styczniu. Jest to pozytywna tendencja, ponieważ może ożywić zewnętrzny popyt na BTC jako dywersyfikator portfela”.

Spadki na rynku altcoinów

Rynek altcoinów został mocno dotknięty spadkiem BTC, ponieważ traderzy uznali, że rynek może mieć problemy w krótkim okresie i wykorzystali okazję do wyjścia z rynku, podczas gdy wciąż mieli zyski.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,11 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 42,5%.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze