Bitcoin najlepszą polisą ubezpieczeniową? Tak, zdaniem znanego eksperta

Czy wiesz, że Bitcoin może być Twoją polisą ubezpieczeniową? Już drapiesz się po głowie, zastanawiając się, czy straciliśmy kontakt z rzeczywistością? Spokojnie, ochłoń. To jest realne. No, przynajmniej według Anthony’ego Pompliano, znanego inwestora i propagatora Bitcoina. „Pomp”, jak jest powszechnie nazywany, ma teorię, która może zmienić Twoje podejście do BTC.

Bitcoin jako najlepsze ubezpieczenie?

Podczas niedawnego śniadania z inwestorami, Pompliano zaprezentował swój pomysł, który możemy podsumować tak: największa firma ubezpieczeniowa na świecie może wyglądać zupełnie inaczej, niż myślisz.

Więc jak to działa? W swoim ostatnim wpisie na blogu wyjaśnia, że Bitcoin jest doskonałym zabezpieczeniem przeciwko wielu ryzykom – inflacji, niewypłacalności państwa, nieodpowiedniej polityce monetarnej i finansowej, czy nawet cenzurze ekonomicznej.

Pomyśl o tym tak: Bitcoin jest jak polisa ubezpieczeniowa, którą kupujesz raz i korzystasz z niej w razie potrzeby. Nie martw się, nie ma tu żadnych skomplikowanych warunków ani zdań napisanych drobnym druczkiem. Najlepsze jest to, że nie musisz płacić składek.

To, co czyni Bitcoina tak unikalnym, to jego decentralizacja. Nie ma jednej instytucji, która kontrolowałaby BTC, co daje mu niezależność, której nie znajdziesz w tradycyjnych firmach ubezpieczeniowych. Co więcej, Bitcoin jest dostępny na całym świecie dla każdego, kto ma dostęp do internetu. To oznacza, że jest to najbardziej dostępna „polisa” na rynku.

Może Cię zainteresować: Elon Musk oskarża Sorosa o „nienawiść do ludzkości”, bo… sprzedał akcje Tesli

Niestabilność argumentem przeciwko

Wiemy jednak, że krytycy Bitcoina nie zgadzają się z tą teorią. Cytując: „niestabilność kryptowalut i ich niewystarczające przyjęcie na masową skalę” jako argumenty przeciwko temu pomysłowi.

Pomp jest jednak niezłomny. Uważa, że Bitcoin może stanowić ubezpieczenie przeciwko inflacji i krachowi gospodarczemu. Krótko mówiąc: zdarzeniom, które są „nieubezpieczalne”. Bo czy jakakolwiek firma ubezpieczeniowa zaoferuje ci polisę na wypadek hiperinflacji? Raczej wątpimy.

Na koniec, Pomp dodaje, że aby skorzystać z tej polisy, nie musisz być milionerem. Wrzucając zaledwie 1-3% swojego portfela inwestycyjnego w Bitcoin, możesz skutecznie zabezpieczyć się przed negatywnym wpływem ryzyk ekonomicznych.

Zobacz także:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze