Bitcoin najczęściej wyszukiwanym hasłem w USA

Bitcoin najczęściej wyszukiwanym hasłem w USA – Google Trends

Nawet najbardziej popularne terminy, takie jak broń, Chuck Norris, ubezpieczenie zdrowotne i polityka, nie znalazły się w pierwszej dziesiątce na top liście wśród faktycznie wyszukiwanych haseł w USA.

Zainteresowanie Bitcoinem jest wciąż wysokie

Bitcoin pozostaje najczęściej wyszukiwanym hasłem przez Amerykanów. Jest to zdecydowanie optymistyczny prognostyk jeśli chodzi o kurs i notowania króla kryptowalut. Wysokie zainteresowanie będzie w przyszłości podstawą ruchu FOMO w najbardziej szalonej fazie hossy. Bo tak jak zawsze bywa, ktoś z zakupionymi na szczycie Bitcoinami zostanie.

Przebija popularnością Donalda Trumpa i wszelkie tematy związane z rozrywką.

Porównanie liczby wyszukiwań oparte na danych Ahrefs ujawnia, że Amerykanie najbardziej są ciekawi Bitcoina. A stan Nevada zajmuje I miejsce jako „stan najbardziej zwariowany na punkcie Bitcoina” w Stanach Zjednoczonych. Pomimo tego, że były prezydent USA Donald Trump regularnie pojawia się na pierwszych stronach gazet, zajmuje dopiero drugie miejsce na liście najczęściej wyszukiwanych haseł w Ameryce.

Jak pokazano powyżej, inne popularne terminy w kolejce po Bitcoinie i Donaldzie Trumpie to:

  • najświeższe wiadomości,
  • Elvis Presley,
  • i Disney World.

Popularne wcześniej terminy, takie jak broń, Chuck Norris, ubezpieczenie zdrowotne i polityka, nie znalazły się nawet w pierwszej dziesiątce na liście.

Według danych Google Trends, w ciągu ostatnich 30 dni liczba wyszukiwań Donalda Trumpa w Google pobiła zainteresowanie Bitcoinem. Miało to miejsce 4 i 5 kwietnia, kiedy pojawiły się doniesienia o możliwym aresztowaniu byłego prezydenta.

Przeczytaj także: Instrumenty pochodne na Bitcoinie wskazują na dalszy wzrost kursu

Nevada szaleje na punkcie Bitcoina

Porównanie poszczególnych stanów pokazuje, że Nevada jest stanem z największą liczbą wyszukiwań „Bitcoina”. Następne w kolejności są: Miami, Kalifornia i Waszyngton.

Według Trading Browser głównym powodem tego odkrycia są niższe podatki i inicjatywy władz lokalnych mające na celu promowanie innowacji.

„Długotrwałe uzależnienie Nevady od hazardu może być czynnikiem przyczyniającym się do sukcesu i dużego zainteresowania Bitcoinem” – dodano w badaniu.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze