Binance zrywa kontrakt na 1 mld USD z upadłym Voyager Digital! Miliony klientów zostanie na lodzie?

Oficjalny profil Voyagera na Twitterze przekazał właśnie informację, że spółka Binance.US rozwiązała dopiero co długo wyczekiwaną umowę zakupu aktywów bankrutującego Voyagera i to po tym jak już transakcja została wcześniej zatwierdzona przez rząd USA. Binance miało przejąć klientów upadłej firmy jednocześnie rekompensując im utratę aktywów. Powód nagłego pivotu i rozwiązania umowy przez amerykańską filię największej giełdy kryptowalutowej na świecie nie został podany do publicznej wiadomości.

Binance zrywa umowę z Voyager Digital

Przejęcie przez Binance.US aktywów bankrutującej spółki Voyager Digital było złożoną i kontrowersyjną kwestią w przestrzeni kryptowalutowej. W ramach proponowanej transakcji Binance.US spłaciłoby około 20 milionów dolarów w aktywach dotychczasowych klientów Voyagera, jednocześnie przejmując dotychczasowych klientów bankruta. Wizja rycerza Binance na białym koniu spodobała się wielu uczestnikom rynku, którzy widzieli w niej byczy sygnał dla całego rynku oraz rolę największych graczy jako dostarczycieli płynności ostatniej instancji dla upadających instytucji.

Pojawiły się jednak obawy dotyczące potencjalnego naruszenia amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych. Spowodowało to, że amerykański rząd początkowo wstrzymał transakcję do czasu zbadania sprawy i uzyskania odpowiednich wyjaśnień. Ostatecznie transakcji dano zielone światło tylko po to by…Binance nagle się wycofało.

Zobacz też: SEC w rozterce czy Ethereum jest nielegalnym papierem wartościowym. Coinbase grozi rozwodem z USA!

Wejście chińskiego smoka, wyjście po angielsku

Przedstawiciele Voyagera przedstawili zaistniałą sytuację w serwisie społecznościowym Twitter i twierdzą, że otrzymali list z rezygnacją bez podania konkretnych powodów kontrowersyjnej decyzji. Bankrut twierdzi teraz, że mimo to skupi się na próbach zwrócenia aktywów swoich klientów poprzez procedury Rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego Stanów Zjednoczonych, który pozwala na bezpośrednią dystrybucję gotówki i kryptowalut za pośrednictwem jego ich własnej platformy.

Zaprezentowano też oficjalny dokument potwierdzający zerwanie umowy.

Zgodnie z warunkami umowy zakupu aktywów, Binance US jest teraz zobowiązane do zniszczenia wszystkich otrzymanych informacji o klientach oraz trwałego zamknięcia i usunięcia wszelkich kont założonych z informacjami o klientach Voyagera.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze