Binance znów zawiesza płatności! Problemy największej giełdy kryptowalut trwają

Binance Australia ogłosiło zawieszenie swoich usług fiat w dolarach australijskich (AUD), w tym zarówno wpłat i wypłat. Jako powód zawieszenia giełda podała problemy z zewnętrznym dostawcą usług płatniczych, Zepto. Według oświadczenia spółki zawieszenie dotyczy wpłat PayID w dolarach australijskich i wypłat przelewem bankowym. I choć dokładny harmonogram wznowienia usług nie jest znany, Binance Australia informuje, że aktywnie poszukuje alternatywnego pośrednika. W międzyczasie użytkownicy nadal mogą przeprowadzać transakcje przy pomocy pozostałych dostępnych metod. Firma zapewnia że środki użytkowników są bezpieczne.

Binance „zdebankowane” na Antypodach

Binance Australia, regionalny oddział największej giełdy kryptowalut na świecie, tymczasowo wstrzymała świadczenie usług fiat w dolarach australijskich (AUD). Oznacza to, że użytkownicy nie mogą obecnie wpłacać ani wypłacać środków w walucie AUD na platformie. Powodem tego zawieszenia jest decyzja podjęta przez zewnętrznego dostawcę usług płatniczych giełdy, Zepto.

https://twitter.com/liquiditygoblin/status/1659020374292697088?s=20

Awaria dotyczy konkretnie depozytów PayID w walucie AUD i wypłat w przelewach bankowych. Giełda aktywnie pracuje nad znalezieniem alternatywnego dostawcy usług płatniczych w celu przywrócenia usługi dla swoich użytkowników.

W międzyczasie mogą oni nadal kupować i sprzedawać kryptowaluty za pomocą kart kredytowych lub debetowych oraz innych pozostałych i nadal dostępnych metod płatności. Ponadto Binance Australia zapewniło członków społeczności, że ich środki są bezpieczne i chronione przez Secure Asset Fund for Users (SAFU), fundusz ubezpieczeniowy stworzony w celu ochrony środków użytkowników na wypadek ekstremalnych okoliczności.

Zobacz też: Binance kończy działalność w ojczyźnie CZ! Czy to nadal „4”, czyli FUD?

Globalne problemy giełdy są pochodną problemów z regulacjami

Mimo że dokładny harmonogram „zawieszenia „odwieszenia” wpłat i wypłat nie został podany w oświadczeniu spółki, to pojawiły się głosy, że w momencie opublikowania informacji użytkownicy nadal mogli wpłacać niewielkie kwoty AUD przy pomocy PayID i wypłacać środki na swoje australijskie konta bankowe.

Zawieszenie usług fiat w dolarach australijskich nastąpiło po tym, jak Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) anulowała licencję na usługi finansowe spółki Binance Australia Derivatives, która jest odrębnym podmiotem od usług fiat Binance Australia. Anulowanie było wynikiem przeglądu lokalnych operacji Binance przez ASIC.

Decyzja firmy o zawieszeniu usług AUD może mieć wpływ na znaczną liczbę australijskich użytkowników kryptowalut i inwestorów, ponieważ szacuje się, że około 3,3 miliona Australijczyków posiada kryptowaluty, według badań z listopada 2022 roku. Kraj na Antypodach jest też jednym z wiodących graczy na rynku bitomatów, o czym pisaliśmy kilkukrotnie na łamach naszego serwisu.

Sytuacja jest rozwojowa.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze