Kryptowaluty nie do ruszenia w nowym smartfonie

Firma Sikur zajmująca się cyberbezpieczeństwem postanowiła stworzyć smartfon dla właścicieli kryptowalut. Ma być to pierwsze całkowicie szyfrowane i odporne na ataki urządzenie, na którym będzie można bezpiecznie przechowywać kryptowaluty.

Sikur zaprezentował swój skoncentrowany na bezpieczeństwie smartfon podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Zaprojektowany został od początku z bezpieczeństwem jako priorytetem. Na swojej stronie firma napisała:

„Trzymaj swoje kryptowaluty w najbezpieczniejszym na rynku portfelu. Jedynym, który chroni przez oprogramowanie i sprzętowo.”

Sikur stworzył również swój własny sklep z aplikacjami oraz system operacyjny SikurOS oparty na systemie Android. Każda aplikacja będzie musiała zostać oceniona oraz zaakceptowana przez Sikur zanim stanie się dostępna w sklepie.

Sikurphone ma być super-bezpiecznym smartfonem skierowanym do konkretnego grona odbiorców – osób posiadających kryptowaluty. Jako zwykły smartfon nie będzie on posiadał zachwycającej specyfikacji. Sikurphone będzie posiadał 5.5 calowy ekran Full HD z wyświetlaczem Gorilla Glass, 4GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci wbudowanej. Będzie on posiadał dwa aparaty: podwójny 13 Mpx oraz przedni 5 Mpx. Wyposażony będzie w baterię o pojemności 2800 mAh.

Telefon dostępny jest już w przedsprzedaży. Firma Sikur poprzez swoją stronę internetową umożliwi zakup jedynie 20 tysięcy takich telefonów, które będą dostępne już w sierpniu 2018r. Sikurphone będzie posiadał dwuletnią licencję. Razem z urządzeniem dostarczone będzie również oprogramowanie Sikurplatform na komputery PC. Cena telefonu wynosi 799 dolarów, czyli ok. 2730 złotych.

Wbudowany w smartfon konfigurowalny portfel stworzony został specjalnie pod SikurOS. Użytkownicy mogą zabezpieczyć swoje środki jedną lub wieloma sygnaturami. Portfel będzie zawierał naturalne wsparcie dla Testnetu Bitcoina. Umożliwi to testowanie nowych aplikacji Bitcoinowych działających na wielu platformach.

„Z wielosygnaturowym wsparciem wielu portfeli, Sikurwallet ułatwia programistom testowanie aplikacji Bitcoinowych bez grzebania w innych aplikacjach mobilnych”

Jak podaje Alexandre Vasconcelos – COO w Sikur, firma zatrudniła specjalistów ds. bezpieczeństwa z firmy Hackerone. Mieli oni spróbować włamać się do urządzenia w listopadzie i grudniu zeszłego roku. 

„Sikurphone został poddawany rygorystycznym testom przez dwa miesiące. Hakerzy nie zdołali uzyskać dostępu do żadnych informacji” –  Alexandre Vasconcelos, COO w Sikur

Komentarze