Bessa ? „I co z tego”, mówi mistrz świata w szachach Garry Kasparov

16 746

Bessa ? „I co z tego”, mówi mistrz świata w szachach Garry Kasparov

Cointelegraph usiadł z arcymistrzem szachowym Garrym Kasparowem na konsensusie 2022, aby poznać jego przemyślenia na temat rynku kryptowalut i NFT.

Garry Kasparow, rosyjski arcymistrz szachowy i prezes Fundacji Praw Człowieka, w ogóle nie przejmuje się obecną bessą na rynku kryptowalut. Kasparow, który jest również wieloletnim zwolennikiem Bitcoina, powiedział Cointelegraph podczas Konsensusu 2022 „co z tego” w odniesieniu do swoich przemyśleń na temat bessy. Kasparow dodał, że uważa, że ​​99% wszystkich monet to „gówno”, ale wyraził, że zarówno Bitcoin (BTC), jak i Ethereum (ETH) są już zintegrowane z tradycyjnymi rynkami finansowymi ze względu na ostatnie wahania cen.

Powiedział:

„Straci trochę więcej, ale też więcej zyskają, co pokazuje, że są one już zintegrowane z systemem finansowym. Na tym polega cała historia giełdy. Chodzi o ludzi, którzy zarabiają mnóstwo pieniędzy, a potem dużo tracą. Ale w tej chwili, nawet nie rozpoznając tego, rynki finansowe już włączyły do ​​systemu Bitcoina i Etherum oraz inne powiązane waluty.”

Rynek NFT odbije

Kasparow jest również przekonany, że rynek niewymiennych tokenów lub NFT powróci do wzrostów, gdy świat stanie się bardziej cyfrowy. Podczas gdy rynek NFT z pewnością zwolnił od szczytu, niedawny raport branżowy DaapRadar wykazał w maju wielkość sprzedaży NFT na poziomie 3,7 miliarda dolarów. Chociaż wolumeny spadły o 20% od kwietnia, Kasparow uważa, że ​​rynek NFT odbije się, ponieważ świat nadal będzie polegał na transakcjach cyfrowych.

Kasparow podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, dlaczego wprowadził kolekcję NFT w grudniu ubiegłego roku na rynku NFT 1Kind. Według Kasparowa chciał zrozumieć, jak działa ten proces, a także pokazać swoje życie w formie cyfrowej.

I dodał:

„Myślę, że kolekcja jest dość wyjątkowa. To prawdopodobnie pierwsza próba ukazania całego mojego życia od wczesnych dni dzieciństwa, do zmiany mojej kariery z zawodowego szachisty w działacza politycznego i praw człowieka”.

Według Kasparowa, wynik meczu, w którym grał i wygrał z arcymistrzem sowieckim Anatolijem Karpowem, został sprzedany za 51 ETH.

„Dużym elementem mojej kolekcji był mój wynik 9 listopada 1985 roku zostałem mistrzem świata w szachach”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze