Tego lata należy spodziewać się trendu bocznego z nagłymi spadkami kursu Bitcoina

13 536

Tego lata należy spodziewać się więcej trendu bocznego z nagłymi spadkami cen Bitcoina

Crypto Jebb i niezależny analityk rynku Scott Melker zgadzają się, że najtrudniejsze dni na rynku kryptowalut jeszcze przed nami.

Dyskusja na temat stanu rynku kryptowalut była dominującym tematem w ciągu ostatnich kilku tygodni, ponieważ niektóre media krytykują inwestorów Bitcoin (BTC) i DeFi za inwestowanie w aktywa bez wartości fundamentalnej. W tym samym czasie doświadczeni krypto analitycy i traderzy spoglądali na wykresy, szukając wskazówek, które sygnalizują, kiedy rynek spadnie i zmieni kurs.

Początkujący inwestorzy są wyraźnie zdenerwowani, a kilku przewidziało upadek rozwijającej się klasy aktywów, ale dla tych, którzy są na rynku przez wiele cykli, ta nowa bessa to tylko kolejny pożar, który ostatecznie doprowadzi do zdrowszego ekosystemu.

Kolejne kroki na rynku kryptowalut były tematem dogłębnie omówionym z Jebbem i niezależnym analitykiem rynku Scottem Melkerem. Para rozmawiała o swoich poglądach na temat tego, dlaczego propozycja wartości dla Bitcoina pozostaje silna i jak może wyglądać akcja cenowa dla najwyższej kryptowaluty.

Oto spojrzenie na niektóre z kluczowych punktów omawianych przez Crypto Jebb i Melker.

Bitcoin jest używany zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem

Traderzy koncentrują się przede wszystkim na cenie spot Bitcoina i lamentują nad faktem, że nie działa on tak, jak wielu obiecywało, że będzie zabezpieczeniem inflacji, ale Melker zwrócił uwagę, że jego wyniki w dużej mierze zależą od kraju i stanu ekonomicznego, w którym mieszka dana osoba.

Bitcoin może znacznie stracić na wartości w dolarach amerykańskich, ale w porównaniu do krajów takich jak Wenezuela, które doświadczają hiperinflacji, lub Nigerii, która ma dużą populację wykluczonych z bankowości, BTC zaoferowało ludziom sposób na zachowanie wartości ich pieniędzy i zawieranie transakcji w otwartym systemie finansowym.

Jedną z największych funkcji podkreślonych przez Melkera jest to, że Bitcoin jest pierwszym prawdziwym aktywem, który dał ludziom na całym świecie możliwość rezygnacji z obecnego systemu finansowego.

Według Crypto Jebb, Bitcoin jest termodynamicznie zdrowy, co oznacza, że został ​​zdefiniowany jako zasób utrzymujący energię, która jest wprowadzana do systemu i że nie „wycieka” poprzez takie rzeczy jak inflacja.

W jakim kierunku pójdzie rynek?

Jeśli chodzi o przyszłość rynku, Melker podkreślił, że chociaż może się wydawać, że adopcja kryptowalut nie postępuje szybko dla tych, którzy są na rynku od lat, „adopcja Bitcoina jest szybsza niż internet. To krzywa kija hokejowego, która jest absolutnie paraboliczna”.

Zarówno Crypto Jebb, jak i Melker zasugerowali, że zmiana paradygmatu w kierunku inwestowania w kryptowaluty wymaga po prostu więcej czasu, ponieważ ludzie, którzy zostali uwarunkowani do inwestowania w rzeczy takie jak 401k (system emerytalny w USA) lub Roth IRA, a większość inwestorów jest przeszkolona w tym, ​​aby bać się ryzyka.

W odpowiedzi na potencjalnych krytyków, którzy podają zmienność Bitcoina jako główny powód unikania kryptowalut, Melker podkreślił problemy, jakie miały ostatnio rynki akcji, powołując się na słabe wyniki akcji takich jak Netflix, Facebook, PayPal i fundusze ARK Cathie Woods.

Melker powiedział:

„W zeszłym miesiącu po raz pierwszy, zobaczyłem badanie Messari, które mówiło, że nie ma ani jednego miejsca, w którym można by w zasadzie umieścić pieniądze w klasie aktywów i przechowywać jakąkolwiek wartość. A jeśli pozostałeś w gotówce, straciłeś 8% swojej siły nabywczej”.

Spodziewaj się więcej minusów w krótkim okresie

Według Melkera obecna sytuacja na rynku jest słaba i w krótkim okresie należy pamiętać, że „trend jest twoim przyjacielem” i prawdopodobny jest dalszy spadek.

Mając to na uwadze, Melker wskazał, że zbliżają się pewne wydarzenia, które mogą pomóc rynkowi wyjść z jego zastoju, w tym cykl zacieśniania polityki pieniężnej przez Fed, który historycznie wywierał presję na ceny aktywów przez pierwsze trzy kwartały cyklu zacieśniania, dopóki rynek nie dostosuje się do nowej rzeczywistości.

Melker powiedział:

„Domyślam się, że mamy bardzo niespokojne, nudne lato o małej objętości i niskiej płynności. Może doświadczymy nowych dołków, a może po prostu przeskoczymy z 17,5 tys. do 22 tys. lub 23 tys., coś w tym stylu. A potem pod koniec roku naprawdę zaczniemy dostrzegać, z czego fundamentalnie zbudowany”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze