Aptos (APT) rośnie gwałtownie o kilkanaście procent po dealu z Microsoftem! Zobacz o co chodzi.

Aptos token wzrasta w przeciągu niecałej godziny o ponad 10%. Wszystko po ogłoszeniu umowy z Microsoftem na połączenie sztucznej inteligencji z technologią blockchain.

Token APT, kryptowaluta napędzająca blockchain warstwy Aptos Network, zyskuje około 11,6% po ogłoszeniu, że wykorzysta zestaw narzędzi sztucznej inteligencji Microsoftu. Ma to na celu promować adopcję Web3 wśród banków i przedsiębiorstw finansowych. Stanie się to poprzez umożliwienie sieci Aptos Network korzystania z usługi Azure OpenAI Microsoftu. Stanie się to w celu eksplorowania innowacji w tokenizacji aktywów, płatnościach on-chain i cyfrowych walutach banków centralnych.

Dyrektor generalny Aptos Labs, Mo Shaikh, pracował wcześniej w firmach Meta i BlackRock. Wyraził duże nadzieje co do rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji i technologii blockchain:

Technologie sztucznej inteligencji i blockchain szybko się zaczynają łączyć z jednego ważnego powodu: są to technologie przełomowe pokoleniowo, które głęboko wpływają na ewolucję internetu i kształtują społeczeństwo.

Zobacz też: Brazylia: poznaliśmy nazwę i logo tamtejszego CBDC! Jak się prezentuje?

Microsoft i Aptos we wspólnych planach

Jednym z nowych narzędzi, Aptos Assistant — chatbot zasilany przez ChatGPT — ma pomóc użytkownikom w nawigowaniu z Web2 do Web3. Zrobi to oferując wirtualne wsparcie w procesie rejestracji. Microsoft zwiększy również bezpieczeństwo sieci APT, pozwalając Aptos Labs na uruchamianie węzłów walidujących na platformie Azure.

Wiadomość, która została ogłoszona 9 sierpnia o godzinie 12:30 UTC, natychmiastowo spowodowała wzrost ceny APT o około 18% do poziomu prawie 8 dolarów w ciągu niecałej godziny. Następnie token ochłodził się do okolic 7,5 – 7,2 USD. Chwilę wcześniej APT „zaliczył” strefę 0.618 mierzenia Fibo. Mimo wzrostu ceny, token APT jest wciąż o 62,9% poniżej swojego ATH wynoszącego 19,92 USD, osiągniętego 26 stycznia, zgodnie z danymi z CoinMarketCap.

aptos
Wykres APT/USDT, interwał H4. Źródło: tradingview

Sieć APT została uruchomiona 17 października 2022 po czterech latach rozwoju. Aptos został założona przez byłych pracowników Meta, Mo Shaikha i Avery’ego Chinga. Mieli oni również udział w nieudanym projekcie Diem w firmie Meta. W lipcu 2022 roku zakończyła finansowanie w wysokości 150 milionów dolarów. Natomiast w marcu 2022 roku było to 200 milionów dolarów, uzyskane m.in. od firm Andreessen Horowitz, Coinbase Ventures i FTX Ventures.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze