Aplikacja oparta na blockchain roześle pośmiertne SMSy

W Meksyku opracowano aplikację opartą na blockchain, która pozwali zaplanować wysłanie po śmierci wiadomości do wybranych osób. Aplikacja pozwoli zapisać wszelkie dane w formie NFT.

Aplikacja do pośmiertnego wysłania wiadomości

Past Post to aplikacja, która pozwala tworzyć pośmiertne wiadomości, które są dostarczane po tym, jak nadawca umiera. Pomysł polega na tym, że przy pomocy Past Post można odpowiedzieć pośmiertnie na pytania, które mogą mieć żałobnicy.

W aplikacji można tworzyć wiadomości, a następnie uporządkować je, zapisać i zaplanować wysyłkę do wybranych przez osób. Aby nie zaliczyć przedwczesnego pożegnania albo kłótni w związku z ujawnieniem jakiejś długo skrywanej tajemnicy, dostęp do aplikacji musi być powierzony zaufanej osobie, która uruchomi proces wysyłki.

„To wehikuł czasu, w którym można zostawiać wiadomości, pozdrowienia, rekomendacje lub ostatnią radę dla swoich bliskich” – wyjaśniają przedstawiciele meksykańskiej aplikacji Past Post. Podstawowy koszt narzędzia wynosi 19 USD rocznie.

Tworzenie wiadomości nie ogranicza się tylko do tekstów, ponieważ można je również zastosować do multimediów, dodawać odbiorców, wybierać daty dostawy i inne opcje.

Tożsamość potwierdzona przez blockchain

Wszystkie zapisane wiadomości zostaną zamienione na NFT. Według twórców Past Post wykorzystując w aplikacji technologię blockchain, użytkownicy cyfrowo poświadczają swoją tożsamość. Z drugiej strony odbiorcy mają pewność, że dana wiadomość jest rzeczywiście autorstwa konkretnej osoby.

Według twórców Past Post, NFT hostowane na blockchain obejmują wszystko – od dokumentacji klinicznej, poprzez łańcuch dostaw, czy „legaltech”, czyli wykorzystanie oprogramowania do świadczenia usług prawnych.

Niestety (?) aplikacja działa tylko w Meksyku

Aplikacja jest dostępna w App Store i Google Play. Na razie można go używać jej tylko na terytorium Meksyku, ale twórcy planują rozszerzyć go na całą Amerykę Łacińską. Kto wie, może możliwość przesyłania pośmiertnie wiadomości do bliskich stanie się trendem nie tylko w tamtym regionie świata?

Może reklamowane przez twórców aplikacji Past Post opcje „stworzenia listy ostatnich życzeń, organizacji ceremonii pogrzebowych według własnych preferencji, przekazania opieki nad osobami zależnymi i zwierzętami domowymi” spotka się z wyjątkowo dużym zainteresowaniem?

Co sądzicie o takim wykorzystaniu technologii blockchain? Myślicie, że podobna aplikacja spotkałaby się z pozytywnym odbiorem także w Polsce?

Przeczytaj jeszcze…

Komentarze