Analitycy JPMorgan wytyczają kurs okrętu Bitcoin. Będzie zwrot akcji?

Analitycy JPMorgan optymistycznie patrzą na krótkoterminowe perspektywy kryptowaluty Bitcoin, dostrzegając „ograniczony potencjał spadkowy”.

Bitcoin i rynek krypto stłumiony przez brak pozytywnych informacji

Ostatni tydzień na rynku kryptowalut był pełen niespodzianek. Negatywne informacje, takie jak sprzedaż bitcoinów przez SpaceX czy bankructwo chińskiego giganta nieruchomości Evergrande, wpłynęły na ostre spadki cen. W rezultacie doszło do likwidacji kontraktów futures na Bitcoin o wartości 1,04 miliarda dolarów. To największa tego typu operacja od czasu upadku platformy FTX.

Jednak niedawny raport badawczy przeprowadzony przez firmę świadczącą usługi finansowe JPMorgan Chase podkreślił, że niedawne wyprzedaże na rynkach kryptowalut i likwidacja długich pozycji mogą dobiegać końca.

Według nich, „ograniczony potencjał spadkowy” wskazuje, że najgorsze już za nami. Nikolaos Panigirtzoglous, analityk w JPMorgan, twierdzi, że większość likwidacji długich pozycji już się odbyła. Dziś otwarte pozycje w kontraktach futures na Bitcoin mają wartość 8,4 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 27% w porównaniu z 11,6 miliardami dolarów na 17 sierpnia.

Zanik pozytywnych wiadomości wywołał w ostatnich tygodniach falę likwidacji długich pozycji, która wciąż odbija się echem.

Nikolaos Panigirtzoglou, analityk w JPMorgan

Cena bitcoina utrzymuje się na poziomie 26 059 dolarów, z niewielkim spadkiem o 0,1% w ciągu ostatnich 24 godzin. Jednak spójrzmy szerzej: przez ostatni miesiąc Bitcoin, największa cyfrowa waluta, zwana królową krypto, straciła prawie 12% na wartości.

Może Cię również zainteresować: Wieloryby wciąż stawiają na Ethereum. Kupują go na potęgę!

Gdzie tutaj upatrywać optymizmu?

To jednak nie wpływa na ogólną pozytywną narrację wśród inwestorów. Wcześniej w tym roku entuzjazm podgrzała finansowa potęga BlackRock, która złożyła wniosek o uruchomienie funduszu ETF dla bitcoina na rynku. Dodatkowo, Pantera, fundusz kryptowalutowy o wartości 3,5 miliarda dolarów, prognozuje, że cena BTC może wzrosnąć do 148 000 dolarów po następnym podziale nagród dla górników, zwanym „halvingiem”.

Zdaniem ekspertów są więc powody do optymizmu. Nawet jeśli obecne wskaźniki rynkowe nie są najbardziej zachęcające, inwestorzy i analitycy są przekonani, że kryptowaluty mają przed sobą jasną przyszłość.

Zobacz także:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze