Wieloryby wciąż stawiają na Ethereum. Kupują go na potęgę!

Mimo ogólnych spadków na rynku kryptowalut, Ethereum (ETH) przyciąga uwagę wielkich inwestorów, w środowisku nazywanych „wielorybami”. W ostatnim tygodniu cena ETH spadła o 5,01%, co w skali miesiąca daje łączny spadek o 10,80%. To jednak nie odstrasza dużych graczy, którzy wykorzystują okazję i najwyraźniej liczą na wzrost cen.

Znaczące ruchy wielorybów ETH

Santiment, platforma analizująca aktywność na blockchainie, wskazuje, że mimo negatywnych wykresów Ethereum, duża aktywność wielorybów może zwiastować zmiany. Ostatni raport firmy pokazuje, że ETH odnotowało największą liczbę transakcji wielorybów w ciągu ostatnich 16 tygodni. Co więcej, po spadku ceny poniżej 1,650 dolarów, transakcje pochodzące od adresów z dużym stanem ETH znacząco wzrosły.

Na podstawie raportu Santiment można przypuszczać, że wieloryby wykorzystują obecny spadek cen, zakładając, że nastąpi wzrost wartości Ethereum. Wsparcie dla tej tezy pochodzi też od Lookonchain, kolejnej znanej firmy zajmującej się analizą rynku. Ta stwierdziła, że cztery wieloryby zakupiły łącznie 56,100 ETH tylko w ciągu ostatniego tygodnia.

Może Cię zainteresować: Największa giełda krypto w ogniu krytyki: kontrowersyjne związki z Rosją?

„Mniejsi” także inwestują w Ethereum

Dodatkowo interesujące jest to, że pomimo obaw wielu inwestorów, Ethereum przyciąga nie tylko wieloryby. Mniejsi gracze, widząc aktywność większych inwestorów, zaczynają zastanawiać się, czy nie przegapili ważnej okazji. Poza dużymi transakcjami, liczba portfeli o mniejszym stanie ETH, tj. od 10 do 10,000 ETH, również zauważalnie wzrosła.

Mimo potencjalnie pozytywnych sygnałów od dużych inwestorów, wskaźnik Fear & Greed oraz dane z Coincodex sugerują, że wielu inwestorów nadal podchodzi sceptycznie do potencjału drugiej światowej kryptowaluty. Chociaż niepewność nadal krąży wokół przyszłości Ethereum, jego kapitalizacja rynkowa wynosi 198,36 miliarda dolarów, wciąż utrzymując ETH na drugim stopniu podium.

Ethereum, jako jedna z czołowych kryptowalut, ma ogromny wpływ na cały rynek. Wielu ekspertów uważa, że aktywność wokół ETH może być wstępnym sygnałem zmian w całym sektorze. Jeśli wieloryby naprawdę wierzą w jego przyszłość inwestują w niego w tak dużych ilościach, może to być znak dla innych, że nadchodzą lepsze czasy.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze