Amerykański bank likwiduje obsługę kryptowalut. Negatywna polityka USA wobec branży zbiera żniwo

Joe Biden już nawet nie sili się na dyplomację i powściągliwość w swoich wypowiedziach na temat kryptowalut. Chociaż USA to największy rynek dla cyfrowych walut, to od jakiegoś czasu panująca tam atmosfera jest delikatnie mówiąc niesprzyjająca. Bloomberg właśnie przekazał, że zespół Cowen Digital, w ramach Banku Inwestycyjnego Cowen, zdecydował o rezygnacji z obsługi kryptowalut. Bank nie jest pierwszym podmiotem, który rezygnuje z usług kryptowalutowych.

Bank Cowen zamyka dział aktywów kryptograficznych

Zdaje się, że klimat dla biznesu kryptowalutowego w USA staje się coraz bardziej wrogi. Ciągle brak konkretów odnośnie ewentualnych regulacji pranych tej dziedziny, a mówimy przecież o największym rynku kryptograficznym na świecie. Prezydent USA nie kryje się z niechęcią do branży. Ostatnio zarzucił jej członkom, że gdyby nie unikali płacenia podatków, to budżet państwa byłby większy o 18 mld USD. Trudno w takich warunkach prowadzić jakikolwiek biznes związany z kryptowalutami. Jak podaje Bloomberg, 31 maja był ostatnim dniem zespołu Cowen Digital, w ramach Banku Inwestycyjnego Cowen, który obsługiwał kryptowaluty. Warto nadmienić, że dział ten funkcjonował zaledwie od roku, ale prawdopodobnie panująca obecnie atmosfera wokół branży kryptowalut, nie pozwoliła na kontynuację jego działalności. Bank nie wyklucza, że powróci do świadczenia usług w jakieś inne formie, ale na ten moment nic więcej nie wiadomo.

Zobacz też: Znana firma z branży kryptowalut zwalnia 30% załogi. Jakie są przyczyny?

Nie tylko Cowen się wykruszył

Bank Inwestycyjny Cowen nie jest pierwszym podmiotem, który w ostatnim czasie wycofał się obsługi branży kryptograficznej. Pod koniec maja Digital Currency Group (DCG) ogłosiła zamknięcie swojej spółki TradeBlock. Firma oświadczyła, że na ich decyzję wpłynął stan szerzej pojętej gospodarki i przedłużająca się zima kryptograficzna, a także trudne otoczenie regulacyjne dla aktywów cyfrowych w USA. Na początku maja CryptoPotato poinformowało, że dwie wiodące na świecie firmy związane z rynkiem kryptograficznym zrezygnowały z handlu kryptowalutami i ogłosiły stopniowe wycofywanie z USA. Jane Street Group jako powód wskazała mętne regulacje, które utrudniały firmie prowadzenie działalności w sposób zgodny z wewnętrznymi standardami. Podobne argumenty przedstawiła firma Jump Trading.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze