Znana firma z branży kryptowalut zwalnia 30% załogi. Jakie są przyczyny?

Niestety problemy finansowe i kadrowe to w ostatnim czasie codzienność wielu przedsiębiorstw. Okazuje się, że cierpią również firmy kryptograficzne, choć ryneki kryptowalut odnotowały wzrosty od początku roku. Mimo to nie wszyscy są w stanie kontynuować działalność bez drastycznych cięć. Znana firma analityczna Nansen ogłosiła, że zwalnia 30% załogi. Jakie są powody tych działań?

Nansen zwalnia 30% załogi

Choć od początku roku sytuacja się nieco poprawiła, to wiele firm wciąż cierpi z powodu bessy na rynku kryptowalut. Popularna firma analityczna blockchain Nansen ogłosiła znaczną redukcję liczby pracowników. Firma argumentuje, że ten ruch jest konieczny, aby utrzymać się na powierzchni. 30 maja dyrektor generalny Nansen Alex Svanevik poinformował, że firma zwalnia 30% załogi. Nansen to kolejna firma, która dołączyła do długiej listy przedsębiorstw, które zwolniły pracowników z powodu trudnych warunków rynkowych. Svanevik podał dwa główne powody, dla których firma kryptograficzna ograniczyła zatrudnienie. Według niego biznes rozwijał się zbyt szybko w pierwszych latach działalności. Po drugie, stwierdził, że rynki kryptowalut miały „brutalny” 2022 rok. Wszystko to, zdaniem Svanevika, spowodowało, że koszty prowadzenia działalność zbytnio urosły, a utrzymywanie dalej pełnej załogi prowadziłoby nieuchronnie do niewypłacalności.

https://twitter.com/ASvanevik/status/1663565124970610688

Zobacz też: Tajemnicza wizyta Elona Muska i jej wpływ na akcje Tesli

Sytuacja firm kryptograficznych

Rynki kryptowalut wzrosły w ostatnim czasie o prawie 45% w 2023 r. Sam Bitcoin (BTC) wzrósł o prawie 70%. Jednak niektóre firmy kryptograficzne, tak jak opisywany Nansen, nadal borykają się z porblemami. Co jest tego przyczyną i czy wszystkim jest trudniej? Według DeveloperReport, liczba aktywnych deweloperów sukcesywnie spada od listopada 2022 roku, czyli od momentu upadku gieły kryptowalut FTX. Ponadto liczba deweloperów spadła o 13% w ciągu ostatniego roku. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę liczbę zamkniętych firm i dużą liczbę zwolnień. Jednak kilka firm kryptograficznych, takich jak Binance, Kraken i Ripple nadal zatrudnia pracowników, pomimo trudnych warunków rynkowych. Niemniej jednak skutki krachu z 2022 r. są wciąż widoczne i jeszcze przez jakiś czas będą wywierały negatywny wpływ na firmy technologiczne.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze