„Zdecentralizowane” Sushi

7 061

Pojawiła się informacja, że Sushi.com jest teraz w rękach projektu opartego na zdecentralizowanych finansach. Czy nowa domena i dalekosiężne plany na przyszłość sprawią, że 2021 będzie rokiem SushiSwap?

Firma Future Fund, zajmująca się kryptowalutami, ogłosiła wczoraj, że kupiła nazwę domeny sushi.com dla projektu zdecentralizowanych finansów – SushiSwap.

Firma Venture Capital poinformowała, że nabyła domenę, aby „znacznie zwiększyć ruch internetowy i ekspozycję na markę sushi w przyszłych nowych projektach”.

Powyższe ogłoszenie wydaje się być dobrym omenem dla platformy DeFi SushiSwap opartej na Ethereum. Jej obecność w Internecie była do tej pory pofragmentowana w domenach takich jak „sushiswapclassic.org” czy „sushiswap.fi”.

„Rok Oxleya”

Nowa domena to prezent powitalny dla SushiSwap. Po raz pierwszy została zarejestrowana przez GoDaddy w 1999 roku, zanim została przejęta przez inwestora Brenta Oxleya, który podobno wystawił ją na sprzedaż 13 lutego tego roku.

Future Fund nie ujawnił ceny, którą zapłacił za domenę. Co ciekawe, Category Defining nadal informuje o możliwości jej zakupu za kwotę 1,9 miliona dolarów.

Sushi dla początkujących

SushiSwap jest bardzo podobny do Uniswap, zdecentralizowanej giełdy utworzonej na Ethereum, która umożliwiła użytkownikom handel tokenami ERC-20. ERC-20 to zestaw standardów, które umożliwiają programistom tworzenie własnych tokenów w sieci Ethereum.

SushiSwap wystartował 28 sierpnia ubiegłego roku. Anonimowy programista, znany pod pseudonimem „Chef Nomi”, skopiował kod źródłowy Uniswap, aby stworzyć SushiSwap, i dodał kluczowy dodatek: token SUSHI oraz nagrody dla posiadaczy tokenów.

W weekend 5 września, zaledwie dwa tygodnie później, Chef Nomi spieniężył wszystkie swoje SUSHI i zarabiając 13 milionów dolarów na ETH we wrześniu ubiegłego roku. 11 września zwrócił środki w chwili, gdy społeczność wywołała z powodu jego postępku dość duże zamieszanie.

Ostatecznie, Chef Nomi przekazał pieczę nad projektem w ręce Sama Bankmana-Frieda, dyrektora giełdy kryptowalut FTX. Ten zarządził migrację prawie 1 miliarda dolarów ze środków inwestorów z powrotem do SushiSwap.

Co teraz?

Nowa domena SushiSwap będzie bez wątpienia kluczowym narzędziem wspomagającym wdrażanie kilku nadchodzących funkcji ogłoszonych w mapie drogowej już na początku roku. Najważniejsze plany to większa interoperacyjność protokołów DeFi, całkowicie zdecentralizowane zarządzanie do końca roku oraz uruchomienie własnej platformy pożyczkowej SushiSwap „BentoBox”.

Token SUSHI ma dobry dzień. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji jego cena wynosi blisko 19 dolarów. Jest to równoznaczne z 11,9% wzrostu w ciągu ostatniego dnia.

kurs SUSHI/ USD od TradingView

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze