SHIB | Naśladowca DOGE pompuje o 146% po ogłoszeniu notowań na Binance

Token imitujący DOGE zyskał na wartości prawie 1000% w ciągu ostatnich 48 godzin. Po dzisiejszym ogłoszeniu Binance o rozpoczęciu listingu SHIB na platformie, notowania coina wzrosły o kolejne 146%

Shiba Inu (SHIB) znalazł się w dwudziestce najlepszych rankingu CoinMarketCap zaledwie dwa dni temu, prawdopodobnie w odpowiedzi inwestorów na szum wokół Dogecoina (DOGE). W ciągu 48 godzin token SHIB zwiększył swoją wartość z 0,000003 USD do 0,000032 USD – o 966%. To jednocześnie wzrost o ponad 2300000% od początku roku.

Binance ogłosiła listing SHIB

Kiedy giełda Binance ogłosiła dziś rano że umieści SHIB w swojej strefie innowacji, wycena tokena wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu dwóch godzin, zwiększając się z poziomu 0,000013 USD do 0,000032 USD.

Na witrynie Shiba Inu można przeczytać twierdzi, że 50% podaży tokena SHIB zostało zablokowanych w Uniswap w celu zapewnienia płynności. Pozostałe 50% zostało wysłane przez współtwórcę Ethereum, Vitalika Buterina, jako gest „spalenia”, jednakże Buterin nadal ma pełny dostęp do funduszy.

Portfel Buterina zasobny w 500 bilionów tokenów SHIB jest obecnie wyceniany na ponad 15 miliardów dolarów, znacznie przekraczając wartość jego zasobów Ether (ETH), które są obecnie warte nieco ponad 1,3 miliarda dolarów. Należy zauważyć, że na portfel Buterina regularnie wpływają nieoczekiwane darowizny takich monet, w tym od wielu innych naśladowców Dogecoin. Wygląda na to, że część postrzeganej wartości Shiba Inu wynika z poglądu, że tokeny Buterina pozostaną nietknięte, jednak nie wszyscy wydają się być co do tego zgodni.

„SHIB to eksperyment”

CoinMarketCap przypisuje tokenowi wycenę rynkową w wysokości 11 miliardów dolarów, w oparciu o cenę jednostkową 0,00002617 USD i podaż w obiegu w wysokości 394 miliardów SHIB. CoinGecko nie przypisało jeszcze wartości kapitalizacji rynkowej Shiba Inu, ponieważ nadal nie określiło obecnej podaży monet.

Binance, który jest również właścicielem CoinMarketCap, ogłosiła, że 10 maja otworzy SHIB do handlu w swojej strefie innowacji. W ogłoszeniu Binance czytamy:

„SHIBA INU (SHIB) to eksperyment polegający na budowaniu zdecentralizowanej społeczności i kolejna moneta memowa podobna do Dogecoin”.

„SHIB jest rodzimym tokenem SHIBA INU i będzie pierwszym tokenem, który zostanie listowany i użyty jako zachęta do korzystania ze zdecentralizowanej giełdy ShibaSwap” – dodano w oświadczeniu.

W ogłoszeniu zwrócono również uwagę na zasoby Buterina, podkreślając, że: „Należy pamiętać, że w chwili pisania tego tekstu najlepsze portfele nr 1, 2 i 5, które mają 50,5%, 7,0% i 3,0% całkowitej podaży.”

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze