SEC vs. Ripple | Komisja chce powołać 6 nowych świadków

SEC zawnioskowała do sądu o zgodę na powołanie i przesłuchanie dodatkowych sześciu świadków w sprawie Ripple.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zwróciła się do sędzi Sary Netburn z wnioskiem o nakaz przesłuchania kolejnych pięciu świadków, w tym byłego dyrektora finansowego Ripple, Rona Willa i byłego wiceprezesa Xpring, Ethana Bearda. Powołany do złożenia dodatkowych zeznań w celu wypełnienie wszelkich, powstałych dotychczas luk, zostanie również aktualny przedstawiciel Ripple.

SEC argumentuje, że musi zwiększyć wymiar informacji pozyskanych z zeznań ze względu na dowody opracowane w trakcie postępów w sprawie i „samą skalę” „niezgodnej z prawem” oferty XRP firmy Ripple.

Na chwilę obecną dziesięciu obecnych i byłych pracowników Ripple złożyło już zeznania odnośnie różnych kwestii związanych ze sprawą.

Kwestia lobbingu

SEC stara się również zmusić Ripple do przedstawienia dokumentów dotyczących jej działań lobbingowych.

W czerwcu 2020 roku Chris Giancarlo, były przewodniczący Commodity Futures Trading Commission, publicznie oświadczył, że XRP nie jest niezarejestrowanym papierem wartościowym. SEC zwróciła uwagę, że był on wówczas na liście płac Ripple:

„Ripple opiera się na oświadczeniach, jakoby ten urzędnik został opłacony w zamian za poparcie stanowiska firmy w postępowaniu sądowym… Ponieważ Ripple zakwestionowała swój rzekomy brak „fair notice” w oparciu o przekonania uczestników rynku, SEC ma prawo sprawdzić, czy domniemane „zamieszanie ” zostało kupione i opłacone przez Ripple, w przeciwieństwie do odzwierciedlenia prawdziwych nastrojów rynkowych.”

Co więcej, SEC chce uzyskać dokumenty pięciu dodatkowych powierników, aby agencja mogła uzyskać ostatecznie skompletować wszelkie oczekiwane dokumenty – zarówno wewnętrzne i zewnętrzne.

Więcej na temat sprawy SEC vs. Ripple przeczytasz tutaj

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze