Rothschild Investment kupiło ponad 265 tys. akcji ETHE

Rothschild Investment Corporation kupiła ponad 265 302 akcji Grayscale Ethereum Trust (ETHE). To pierwsza w historii inwestycja firmy w aktywa oparte na ETH.

Udziały Rothschild Investment w funduszu powierniczym ETH były warte – w chwili zgłoszenia do SEC (31 marca) – ponad 4,75 miliona dolarów.

Co to jest ETHE?

ETHE jest jednym z wielu wspieranych kryptograficznie produktów inwestycyjnych typu „Trust”, które oferuje Grayscale. Są to w pełni regulowane, zorientowane na instytucje instrumenty finansowe, które zawierają ekspozycję na niewielką ilość kryptowaluty w ramach każdej akcji oferowanej inwestorom.

Produkt jest obecnie jednym z jedynych sposobów – w przeciwieństwie do nieuregulowanych giełd kryptowalut, które w każdej chwili mogą zakończyć działalność – dla inwestorów instytucjonalnych w USA, aby uzyskać ekspozycję na rozwijający się rynek kryptowalut.

Nie tylko ethereum

Oprócz inwestycji w ETHE, Rothschild podniósł swoją pozycję w Grayscale Bitcoin Trust o prawie 8 000 akcji do 38 346 udziałów, co stanowi wzrost w stosunku do 30 454 udziałów, które posiadał na koniec 2020 r. Są one teraz warte 1,92 miliona dolarów.

Firma stała się pierwszym funduszem instytucjonalnym tej klasy, który szukał ekspozycji na ETH poprzez fundusze Grayscale.

Śledztwo Buterina

Pomimo swojej nazwy, Rotschild Investment Corporation ma nie za wiele wspólnego z samą rodziną Rotschildów, która słynie z ponad 200 letniej historii w światowej bankowości. W tym miejscu warto zaznaczyć, że z Rotschildami jest powiązanych wiele ciekawych teorii. Nawet sam współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, zapytał kiedyś na Twitterze o ich status:

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze