Rotschild Investment kupuje Bitcoiny

Fundusz kupuje Bitcoina

Rothschild Investment Corporation kupiła 27 Bitcoinów w formie akcji za pośrednictwem GBTC Grayscale. Szacuje się, że korporacja posiada aktywa o wartości 1,4 miliarda USD (w ramach swojej oficjalnej struktury), z czego 235 000 USD znajduje się obecnie w Bitcoinach.

To sprawia, że ten fundusz jest jednym z najbardziej znanych, które kupują Bitcoiny. Zakup jest prawdopodobnie sfinalizowany dla jednego z ich prywatnych klientów, przy czym jest to tylko jeden z wielu prywatnych banków należących do Rotschild Investment.

Na poniższej grafice widzimy listę korporacji, która w ostatnim czasie zakupiła Bitcoiny. Na 3 miejscu widzimy wyżej wspomnianą Rothschild Investment Corporation.

Zakupy BTC

Nie tylko oni

W ostatnim czasie świat obiegają coraz to nowe informacje na temat tego, jak różne korporacje czy fundusze inwestycyjne wchodzą odważenie w świat kryptowalut. Najbogatsi coraz przychylniej spoglądają na Bitcoina i altcoiny. I nie chodzi tutaj tylko o fundusze hedgingowe, ale i o całe klany najzamożniejszych.

Już w 2018 roku światowe media donosiły, że rodzina Rockefellerów, znana z dominacji w sektorze paliwowym, inwestuje w start-upy z branży blockchain.

Śledztwo Buterina

Pomimo swojej nazwy, Rotschild Investment Corporation ma nie za wiele wspólnego z samą rodziną Rotschildów, która słynie z ponad 200 letniej historii w światowej bankowości. W tym miejscu warto zaznaczyć, że z Rotschildami jest powiązanych wiele ciekawych teorii. Nawet sam współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, zapytał kiedyś na Twitterze o ich status:

Czy Rothschildowie są rzeczywiście tak potężni i skoordynowani, jak zdają się sądzić teoretycy spiskowi, czy też są tylko grupą ludzi z towarzystwa z dawnymi pieniędzmi i wszystkie te inne rzeczy są przesadzone?

W końcu sam sobie na to odpowiedział, stwierdzając:

Są to po prostu ludzie urodzeni na różnych wyższych stanowiskach w starym stylu, a teorie, że są kimkolwiek poza tym, są dość bezpodstawne.

Zmiana postrzegania

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, możni tego świata coraz ciekawiej spoglądają w kierunku kryptowalut. Blackrock, który zarządza aktywami o wartości około 6,3 biliona dolarów, zaczął rozważać inwestowanie w Bitcoina już w 2018 roku.

Od tego czasu, a zwłaszcza w tym roku, Bitcoin coraz bardziej zbliża się do tłumu wielkich pieniędzy. Takie wehikuły, jak fundacje rodzinne, fundusze emerytalne czy oszczędności firmowe, coraz bardziej są przekonani co do inwestycji w kryptowaluty. I patrząc na to, jak dewaluują się waluty fiducjarne, nie ma co się dziwić.

Finansowy Krytyk

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze