Ric Edelman: DOGE to scam

Legendarny doradca finansowy i autor bestsellerów Ric Edelman uważa, że memowa kryptowaluta DOGE to „oszustwo”, które zakończy się „bardzo źle”.

Podczas wywiadu z Yahoo Finance Ric Edelman ujawnił, że wierzy w to, jakoby kryptowaluty „bardzo, bardzo szybko” przenikały do mainstreamu i chociaż „jeszcze nie do końca dotarły do celu swej podróży”, są znacznie bardziej popularne niż rok temu, co poświadcza zwiększenie zainteresowania nimi ze strony inwestorów instytucjonalnych. Dodał, że „niebawem będziemy świadkami znaczącego zwiększenia wymiaru regulacji w tym zakresie”.

Według jego słów, w ciągu najbliższych kilku lat kryptowaluty staną się „rutynową częścią portfeli większości ludzi”, aczkolwiek obecnie pozostają one „nadal bardzo spekulacyjne”.

Edelman radzi inwestorom, aby na razie przeznaczali na ewentualne inwestycje w kryptowaluty nie więcej niż 1% portfela. Powinni poświęcić czas na naukę i zrozumienie kryptowalut oraz „zapomnieć o szybkim wzbogaceniu się”.

Zapytany o to, które kryptowaluty doradzałby inwestorom, w obliczu braku dostępności funduszu giełdowego (ETF) w koszyku kryptowalut, Edelman wskazał BTC i ETH i dodał:

„Całkowicie zignorowałbym Dogecoin. To nic innego jak żart. To oszustwo i będzie to coś, co źle się skończy.”

Edelman dodał, że choć nie ma ETF-ów, inwestorzy mogą inwestować w fundusze, które pozwalają im delegować pracę do zarządzającego funduszem. Powiedział, że fundusze te są oferowane przez Bitwise, Grayscale i Osprey i handlują poza rynkiem (OTC), co pokazuje, że nie ma potrzeby czekania na zatwierdzenie ETF przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Firmę Edel Financial Services, zajmującą się planowaniem finansowym i zarządzaniem inwestycjami, Ric Edelman założył razem ze swoją żoną, Jean. W 2018 roku Edelman Financial Service połączył się z inną firmą doradztwa finansowego Financial Engines, tworząc Edelman Financial Engines. W 2018, 2019 i 2020 roku Barron’s uznał Edelman Financial Engines za najlepszą, niezależną firmę doradczą w USA.

Edelman jest również założycielem RIA Digital Assets Council (RIADAC), której celem jest przekazanie „doradcom finansowym wiedzy i umiejętności, których potrzebują, aby zapewnić swoim klientom dokładne, istotne, aktualne i wartościowe porady dotyczące blockchain i aktywów cyfrowych”.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze