NEAR dostaje fundusz o wartości 10 mln dolarów. Kolejny ciekawy projekt?

3 048

Protokół NEAR

NEAR to blockchain, który został zaprojektowany jako platforma chmury obliczeniowej zarządzana przez społeczność i który eliminuje niektóre ograniczenia, które gnębiły konkurencyjne blockchainy, takie jak niskie prędkości transakcji, niska przepustowość i słaby poziom operacyjności. Zapewnia to idealne środowisko dla DApps i tworzy platformę przyjazną dla programistów i użytkownika. NEAR wykorzystuje swoją technologię Nightshade, aby znacznie poprawić przepustowość transakcji. Na przykład NEAR używa nazw kont czytelnych dla człowieka, w przeciwieństwie do adresów portfela kryptograficznego typowego dla Ethereum. NEAR wprowadza również unikalne rozwiązania problemów skalowania i posiada własny mechanizm konsensusu zwany „Doomslug”.

Fundusz o wartości 10 milionów dolarów na protokoły handlowe w NEAR

Firma badawczo-rozwojowa Blockchain Proximity Labs i trzy zdecentralizowane giełdy na blockchainie Near Protocol — Orderly Network, Spin i Tonic — ogłosiły fundusz deweloperski o wartości 10 milionów dolarów.

Fundusz zapewni dotacje i inwestycje nowym zespołom programistów, opierające się na Orderly, Spin lub Tonic, które są zdecentralizowanymi protokołami handlowymi. Projekty te oferują doświadczenie handlowe podobne do scentralizowanych giełd, wykorzystujących Near jako rozliczenie. Nowe projekty mogą podłączać się do tych protokołów i wykorzystywać oferowaną płynność do własnych narzędzi, takich jak zdecentralizowane agregatory giełdowe.

Protokoły zebrały fundusze i zostały wdrożone na Near w krótkim odstępie czasu na początku tego roku. Organizacja Orderly Network zebrała w czerwcu 20 milionów dolarów. Spin, który prowadzi nieustanną giełdę handlową na Near, zebrał w lutym 3,5 miliona dolarów. W kwietniu Tonic zebrał 5 milionów dolarów przed uruchomieniem.

Proximity Labs ujawniło, że fundusz w wysokości 10 milionów dolarów będzie pochodził ze skarbców czterech ofiarodawców. Oprócz kapitału w postaci dotacji i inwestycji, Proximity zaoferuje również usługi doradcze i wsparcie deweloperskie.

Dyrektor w Proximity Labs, Kendall Cole, powiedział, że fundusz ma na celu dalsze wzmocnienie zdecentralizowanego ekosystemu handlowego na Near w świetle upadku scentralizowanego giganta giełdowego FTX.

Wykres

NEAR na wykresie 4-godzinnym dociera powoli do poziomu 1.800$, który stanowi opór na ten moment i w tym miejscu można spodziewać się reakcji podażowej. Jest to poziom testowany w 2021 roku jako wsparcie przed wystrzałem w stronę ATH, które zostało ustanowione na wartości 20$.

W ciągu ostatnich 7 dni token rośnie o ponad 4% według danych coingecko. NEAR obecne odbicie wzrostowe od 1.400$ może traktować jedynie jako formę korekty przed dalszymi spadkami i poziom 1.800$ jest pierwszym najbliższym miejscem, który może spowodować dalsze spadki. Ewentualne przebicie tego poziomu górą będzie sugerować podejście pod wartość w okolicy 2$.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje: Cardano z własnym stablecoinem USDA już na początku 2023 roku

Komentarze