Litecoin trzecim najbardziej wartościowym publicznym blockchainem po Bitcoinie i Ethereum

7 893

Litecoin jest obecnie trzecim najbardziej wartościowym publicznym blockchainem, zastępując na podium Ripple (XRP), z kapitalizacją rynkową wynoszącą 10 miliardów dolarów.

LTC jest już tylko za Bitcoinem i Ethereum z odpowiednio 630 miliardami dolarów i 94 miliardami dolarów, zgodnie z danymi CMC z 4 stycznia rano.
USDT zajmuje trzecie miejsce jako Litecoin Flips XRP, wyzwalacze PayPal

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, Tether (USDT) jest aktualnie największym stablecoinem o wartości 21,34 miliarda dolarów. Włączając go do zestawienia, LTC plasuje się na czwartej pozycji najbardziej wartościowych projektów blockchain.

Litecoin z powrotem w top 5 kryptowalut

Powrót Litecoina do pierwszej piątki jest imponujący. Spektakularny wzrost cen LTC i Bitcoin Cash (BCH), w szczególności, można powiązać z ogłoszeniem PayPal z końca października.

Operator płatności poinformował, że będzie obsługiwał kilka projektów kryptograficznych, w tym ETH, BTC, LTC i BCH. W pierwszej fazie PayPal pozwoliłby klientom z USA na handel tymi kryptowalutami, nawet przy użyciu ich do rozliczania się ze sprzedawcami.

Katalizatory wzrostów Litecoina

Następnie ceny BCH i LTC wzrosły, odzwierciedlając BTC, jako waluty czysto transakcyjne, w zależności od szerokiej bazy użytkowników jako czynników wpływających na cenę.

Litecoin, pozycjonujący się jako cyfrowe srebro, uzupełniający – a nie konkurujący z Bitcoinem, utrzymuje od tego czasu trajektorię wzrostową, przekraczając 100 USD i umieszczając swoją wycenę powyżej 160 USD.

W zeszłym miesiącu Charlie Lee, współzałożyciel sieci Litecoin, przytoczył kilka „propozycji wartości” jako wyzwalaczy niedawnego wzrostu LTC / USD.

Lee skomentował, że również poza systemem PayPal sieć była wysoce niezawodna. Wskazał poza tym ciągły rozwój, w szczególności w kontekście integracji MimbleWimble – rozwiązania zapewniającego prywatność, które ma przyczynić się do zwiększenia zapotrzebowania na LTC.

Według Davida Burketta, pomimo opóźnień w postępach prac, komponenty MWEB zostały dodane do ogólnego interfejsu użytkownika (GUI):

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze