Kodak opóźnia swoje ICO

499

O tym wydarzeniu informowaliśmy już jakiś czas temu. Kodak chce wprowadzić swoje własne ICO KodakCoin’a, który ma być środkiem rozliczeniowym w systemie dostępu do dzieł twórców fotograficznych. Planowano wypuszczenie około 20 milionów sztuk. Na ostatni dzień stycznia planowano rozpoczęcie jednak opóźnienie może potrwać nawet wiele tygodni.

Komunikat ze strony korporacji informuje że:

” Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie ICO tokenu KodakCoin oraz kroki, które należy podjąć przy weryfikacji statusu akredytowanych inwestorów, spodziewamy się, że proces ten potrwa kilka tygodni”

Akredytacja inwestorów dotyczy tych, których wartość inwestycji wynosi min 1 mln dolarów lub ich dochód wynosi 200 tys. dolarów. Oświadczenie to również zawierało informacje o potencjalnych fałszywych stronach dotyczących ICO Kodaka. Pojawiły się też plotki, że Kodak chce wykorzystać zaistniałą od jakiegoś czasu sytuacje o dwukrotnych a nawet trzykrotnych wzrostach wartości akcji firm, które opublikowały zamiary wykorzystania technologii Blockchain. Po całym oświadczeniu akcje spółki zmalały o 20%. Amerykańska instytucja zajmująca się regulacjami rynku finansowego (SEC) monitoruje stale takie przypadki na amerykańskim rynku giełdowym. Szacuje się, że potencjalnie zainteresowanych nabywców ICO jest około 40 tys. Znana na świecie gazeta The Times negatywnie odnosi się do zamiaru firmy, podając, że partnerami projektu są np. agencja paparazzich, firma produkująca „magiczne maszyny produkujące pieniądze”.

Sam projekt jest bardzo oczekiwany przez fotografów dlatego, że wprowadza nowe rozwiązania umożliwiające bardziej sprawiedliwe otrzymywanie płatności za swoją twórczość. Łatwiej będzie zatem wyłapać potencjalnych „piratów” i egzekwować opłaty licencyjne. Jeden z doradców KODAKA Cameron Chell może również nieprzychylnie doprowadzić do problemów związanych z regulacjami ponieważ w przeszłości miał sporo problemów. Jeden z nich dotyczy zakazu uczestnictwa w Giełdzie Akcji w Alabamie oraz kary 25 tysięcy dolarów. Wcześniej jedna z jego firm została zamknięta w związku z zarzutami oszustwa przez właściciela.

Czy KodakCoin przyjmie się? Dużo zależy od zespołu Kodaka i realizacji planów związanych z ICO. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować Państwa na naszym portalu.

Komentarze