Hard fork Bitcoin Cash już jutro | Jesteście przygotowani?

Już jutro hard fork Bitcoin Cash. Sieć podzieli się ona na dwa oddzielne łańcuchy bloków. Co to oznacza i w jaki sposób się do tego przygotować?

Hard fork Bitcoin Cash

Już w niedzielę Bitcoin Cash – szósta pod względem wielkości kryptowaluta o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 4,7 miliarda dolarów, ponownie podzieli się na dwie części. Taki scenariusz wchodzi w życie wtedy, gdy nie ma pełnej zgody odnośnie przyszłości rozwoju blockchaina. tak też dzieje się i tym razem.

Czym jest hard fork Bitcoin Cash?

U podstaw podziału sieci leży spór między Bitcoin Cash ABC (BCHA) a Bitcoin Cash Node (BCHN), dwoma głównymi klientami BCH. Bitcoin ABC zaproponował plany wprowadzenia planu finansowania infrastruktury (IFP). Planuje wdrożyć go jutro właśnie za pośrednictwem hard forka.

IFP wprowadziłoby podatek górniczy w wysokości 8%. Oznacza to, że 8% nagród otrzymywanych przez górników za przetwarzanie transakcji trafiłoby do zespołu oprogramowania opracowującego łańcuch bloków.

BCHN uważa, że plan może zniechęcić górników, ponieważ zmniejsza ich zyski. Ponadto istnieją obawy, że będzie on centralizował rozwój Bitcoin Cash wokół jednego zespołu.

W związku z tym propozycja Bitcoin ABC nie cieszy się zbytnią aprobatą. Wiele osób uważa, że fork Bitcoin ABC zawiedzie, ponieważ będzie go używać mniejszość użytkowników Bitcoin Cash. Około 82% górników korzysta z oprogramowania pełnego węzła BCHN. Sugeruje to, że są w opozycji do forka ABC.

Jak przygotować się na jutrzejsze wydarzenie?

Giełdy różnią się pod względem przygotowania do hard forka. Oto, co musisz wiedzieć na ten temat w kontekście dużych giełd i innych usługodawców branży kryptowalut .

Coinbase na przykład spodziewa się, że BCHN stanie się dominującym forkiem. W związku z powyższym giełda planuje wstrzymać wpłaty i wypłaty BCH, dopóki nie „ustali, że aktualizacja jest stabilna”:

BitGo uważa, że ​​istnieje wyraźna różnica między poprzednimi a obecnymi forkami. Ten nie ma wsparcia społeczności, którego potrzebuje, aby przetrwać. „Będziemy wyłączać wszystkie usługi BCH na 12 godzin przed forkiem w niedzielę 15 listopada 2020 r. o godzinie 12:00:00 czasu UTC”, napisano w poście na blogu.

Kraken będzie obsługiwać BCHN „niezależnie od wyniku forka”, a wszystkie tokeny BCH będą odzwierciedlać tę aktualizację. Kraken sforkuje tokeny Bitcoin Cash klientów w ich imieniu. „Klienci, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad wynikiem forka, powinni wycofać swoje BCH do prywatnego portfela” – czytamy w komunikacie giełdy.

Kraken będzie obsługiwał ABC tylko wtedy, gdy „moc mieszania w sieci ABC wyniesie co najmniej 10% mocy mieszania w sieci węzła Bitcoin Cash”.

Giełda kryptowalut Huobi Global będzie wspierać hard fork. Przed forkiem, Huobi zawiesi wszystkie pary handlowe BCH w zakresie obrotu, deponowania oraz wypłat. Huobi zaleca, aby traderzy zamykali swoje pozycje natychmiast.

Binance zawiesi wpłaty i wypłaty BCH jutro o 10:00 UTC. Giełda twierdzi, że nie wpłynie to na transakcje spotowe. Binance oczekuje, że łańcuch BCHN stanie się tym najpopularniejszym. „Zastrzega sobie jednak prawo” do zmiany sposobu traktowania hard forka, jeśli fork BCH stanie się bardziej popularny.

Przyjmując podobne stanowisko, FTX również pozwoli na handel monetami. „[A] snapshot zostanie wykonany około godziny 12:00 UTC, a wszyscy użytkownicy z saldem BCH w tym czasie otrzymają równoważne aktywa w łańcuchu mniejszości”, stwierdziła FTX w oświadczeniu. „Będziemy uważnie monitorować sytuację i możemy wymienić rynki dla łańcucha mniejszościowego, jeśli uznamy, że popyt jest wystarczający”.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze