Ethereum pobiło rekord ceny!

3 800

Ether (ETH), największy altcoin pod względem kapitalizacji rynkowej, osiągnął w końcu nowy, cenowy rekord wszech czasów w stosunku do dolara amerykańskiego.

ethereum ATH
kurs ETH/ USD od TradingView

Cena ethereum ustanawia nowy rekord po 3 latach

Dane pokazują, że ETH / USD pobił istniejący rekord podczas dzisiejszej sesji handlu, przekraczając wycenę 1428 USD na Bitstamp.

Osiągnięcie, które resetuje pułap cenowy obowiązujący od 13 stycznia 2018 r., nastąpiło, gdy Ether zyskał 15% w ciągu dnia, a roczne zwroty wyniosły prawie 100%.

Altcoin skorzystał na zainteresowaniu zdecentralizowanymi finansami (DeFi) – sektorem zbudowanym wokół sieci Ethereum, w kontekście szerszego odrodzenia się altcoinów, które zaczęło nabierać kształtu już na początku stycznia.

„#Ethereum 1400 $. Jeśli to będzie kontynuowane […], możemy osiągnąć 1600 $”podsumował analityk Markets Michaël van de Poppe na Twitterze. Van de Poppe prognozował wcześniej, że poziomy Fibonacciego mogą wyprowadzić ETH / USD w krótkim terminie nawet do 2600 USD.

„Dzienna wielkość transakcji Ethereum staje się paraboliczna” dodał Ryan Watkins z z Messari. „Obecnie rozlicza codziennie 12 miliardów dolarów w transakcjach – o 3 miliardy dolarów więcej niż Bitcoin.”

Jak informowaliśmy Was wcześniej, sieć Ethereum rozlicza obecnie około 28% więcej transakcji dziennie niż Bitcoin (BTC), aczkolwiek nadal nękają ją wysokie opłaty w wyniku zwiększonego wykorzystania.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze