Ethereum kosztuje już ponad 3000 USD. Vitalik Buterin miliarderem.

Dziś o godzinie 3:00 kurs największego altcoina na świecie – ethereum – przekroczył po raz pierwszy w historii 3000 USD na giełdzie Bitstamp.

ethereum 3000
kurs ETH/USD; źródło: tutaj

Vitalik Buterin miliarderem

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, posiada obecnie na swoim głównym adresie ETH (który ujawnił w październiku 2018 roku), cyfrowe monety o wartości ponad 1 miliarda dolarów. 27-letni deweloper jest również w posiadaniu kilku innych tokenów. Buterin ma kilka innych adresów, aczkolwiek stwierdził, że ich salda są „dość małe”.

Tak czy inaczej, saldo jego adresu głównego sprawia, że Buterin jest już drugim najmłodszym miliarderem, który doszedł do swojej fortuny samodzielnie. Na pierwszej pozycji jest Austin Russell dyrektor generalny Luminar Technologies,

Russell zastąpił na szczycie tego podium potentatkę branży kosmetycznej Kylie Jenner po tym, jak w ubiegłym roku została usunięta z listy Forbesa przez wzgląd na majątek jej rodziny.

Ethereum za 3000 USD to już fakt. Czy 10 000 USD to możliwy cel?

Ether zyskał – jak dotychczas w tym roku – aż 316 procent, znacząco przewyższając bitcoin. Pomimo dotychczasowego, spektakularnego rajdu ETH, Fundstrat uważa, że ETH ma jeszcze sporo miejsca na kolejne ruchy w górę. Analitycy firmy Toma Lee nadal podtrzymują swoje prognozy, jakoby cena etheru mogła osiągnąć 10 500 USD.

JPMorgan zwrócił uwagę, że istnieje nieodłączna różnica między bitcoinem a ethereum, przy czym BTC jest store-of-value, a ETH jest technologią i kręgosłupem całej krypto-natywnej gospodarki, pełniąc przy tym zdecydowanie szerszą rolę, niż tylko środek wymiany wartości.

„Teoretycznie […] posiadanie udziału w potencjalnej aktywności [eteru] jest bardziej wartościowe. W dłuższej perspektywie eter powinien osiągać lepsze wyniki niż bitcoin”.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze