Ethereum kontra Bitcoin | Co na ten temat wyścigu gigantów sądzą uczestnicy badania CoinShares?

3 831

Zainteresowanie inwestorów ethereum nie jest zjawiskiem nowym. Wraz ze wzrostem zdecentralizowanych finansów, drugi co do wielkości zasób cyfrowy pod względem kapitalizacji rynkowej zyskuje coraz więcej uwagi. Głównym motorem wzrostu kryptowaluty stały się zdecentralizowane aplikacje, a inwestorzy instytucjonalni i indywidualni nadal wierzą, że w nadchodzących latach ETH prześcignie BTC.

Niedawne badanie CoinShares potwierdziło sentyment, który od jakiegoś czasu utrzymują inwestorzy. Okazało się, że tych, którzy wierzą, że ethereum wyprzedzi bitcoina, jest ponad dwukrotnie więcej niż tych, którzy dedykują swoje portfele wyłącznie miłościwie nam panującemu królowi kryptowalut. Inwestorzy wycofują się stopniowo ze swoich pozycji w BTC na rzecz ethereum, a badanie CoinShares pokazuje, że może to być dopiero początek tego trendu.

ethereum kontra bitcoin 2
źródło: link

Inwestorzy chcą Ethereum

Ankieta CoinShares rzuca światło na nastroje inwestorów skupione wokół najlepszych projektów kryptowalutowych na rynku. 42% respondentów stwierdziło, że najbardziej atrakcyjne perspektywy wzrostu dostrzega w odniesieniu do ETH. 18% przyznało natomiast, że przekonuje ich jedynie potencjał BTC. We wnioskach z badania wskazano, że większość inwestorów uważa, że aktywem, które w nadchodzących latach będzie rosło najbardziej dynamicznie, jest ethereum.

ethereum kontra bitcoin 3
źródło: link

Powyższe nie przekreśla bynajmniej perspektyw dla BTC. Wraz z uruchomieniem smart kontraktów w sieci Bitcoina, szykuje się ona do konkurowania z Ethereum czy Solana.

Inwestorzy ujawniają powody inwestowania

Na pytanie, co było największą motywacją do inwestowania w kryptowaluty, najczęstszą odpowiedzią była nie wartość samych aktywów ani nawet dywersyfikacja. 35% respondentów stwierdziło, że inwestuje na rynku, ponieważ aktywa cyfrowe mają charakter spekulacyjny. Tylko 25% zadeklarowało, że używa kryptowalut jako narzędzia dywersyfikacji swoich portfeli. Około 15% inwestuje w wartość aktywów.

Respondenci ankiety CoinShares stwierdzili również, że największą przeszkodę w inwestowaniu na rynku kryptowalut stanowią dla nich regulacje, ograniczenia i zmienność. W przypadku pytania o największe zagrożenia związane z zasobami cyfrowymi, uczestnicy badania ponownie wskazali na kwestie regulacyjne (58%).

Pomimo rosnącego zainteresowania inwestorów instytucjonalnych, na rynku kryptowalut nadal dominują inwestorzy indywidualni. 45% inwestorów stwierdziło, że inwestowali na rynku indywidualnie.

Może Cię zainteresować:

Komentarze