Elon Musk wystąpił w SNL. Co powiedział o DOGE?

12 932

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i niekwestionowany Technoking Tesli, wystąpił w Saturday Night Live. Wielu oczekiwało pompy na DOGE. Co zrobił Musk?

Musk, który nie ukrywał swojego zamiłowania do memowej kryotwaluty, na otwierający monolog przyprowadził na scenę swoją mamę. Ta powiedziała synowi, że ma nadzieję, że jej prezentem na Dzień Matki nie będzie Dogecoin. Ku jej rozczarowaniu Musk przyznał, że tak właśnie będzie.

Musk powiedział, że Dogecoin jest „niepowstrzymanym narzędziem finansowym”:

„Cóż, to przyszłość waluty. To niepowstrzymany wehikuł finansowy, który przejmie kontrolę nad światem.”

Pompy nie było

Niebawem po wygłoszeniu monologu przez Muska, cena DOGE zaczęła spadać – z 0,66 USD do 0,52 USD w ciągu godziny.

Później, w części programu Weekend Update, Colin Jost i Michael Che wielokrotnie pytali postać graną przez Muska, czym jest Dogecoin. Po udzieleniu serii pół odpowiedzi, w końcu powiedział: „It’s a hustle”.

Fenomen Dogecoina

Dogecoin został opracowany w 2013 roku jako żart interesujący sposób na dawanie napiwków i przekazywanie darowizn na inspirujące projekty. Nieco ponad 7 lat później DOGE zaczęło przynosić niemałe zwroty zarówno spekulantom, jak i hodlerom Po utrzymywaniu – przez większość swojego istnienia – wartości poniżej grosza, cena DOGE wzrosła od początku tego roku o ponad 6800%. Jest to obecnie czwarta co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej.

Musk odegrał w tym oczywiście pewną rolę. Jego tweety o Dogecoinie mają tendencję do przesuwania rynku w górę, bez wątpienia dlatego, że opinia publiczna postrzega go jako odnoszącego sukcesy biznesmena. Musk zapewniał, że jego tweety to tylko żarty – a jeszcze wczoraj, że ludzie powinni „inwestować ostrożnie”.

Nie tylko Musk

CEO Tesli nie jest jedynym celebrytą i influencerem, który dużo czasu i uwagi poświęcił DOGE. Inwestor – miliarder Mark Cuban, którego Dallas Mavericks akceptuje Dogecoin jako płatność, powiedział niedawno, że spodziewa się, że wartość cyfrowej waluty osiągnie niebawem 1 USD.

„DOGE staje się coraz bardziej użytecznym narzędziem jako waluta”, powiedział Cuban podczas Etheral Summit w czwartek. „Wiesz, możesz iść do sklepu Mavs i możesz je wydać – a sprzedajemy dużo więcej w Dogecoin niż w ethereum czy bitcoinie”.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze