DOGE za 1 USD. Dzisiaj. Uwierzysz?

Elon Musk przygotowuje się do dzisiejszego wystąpienia w popularnym, amerykańskim programie. Nie tylko on. Inwestorzy i spekulanci liczą dziś na ogromną pompę, która doprowadzi cenę DOGE do 1 USD.

Długo oczekiwany performance ma odbyć się w USA już dziś w nocy – o godzinie 23:30 EDT (w Polsce niedziela ok. 05.30 rano). Wydaje się, że może to być czas pompowania ceny DOGE. Spekulanci zdają się zacierać rączki. Na wzrosty liczy również lwia część społeczności kryptowalut sympatyzująca z kryptowalutą.

„Wola ludzi”

Szef Tesli ostrzegł jednak wszystkich tych, którzy ryzykują oszczędnościami życia stawiając na wzrost memowej kryptowaluty. 6 lutego Musk stwierdził, że tym, co będzie decydować o przyszłości Dogecoina jest nic innego, jak „wola ludzi”. Musk powiedział, że na wartość cyfrowego aktywa wpłynąć może jego nieskończona podaż.

Żeby było jasne – myślę, że ludzie nie powinni inwestować oszczędności swojego życia w kryptowalutę. Uważam, że to nierozsądne. Ale jeśli chcesz, wiesz, spekulować i może się trochę zabawić […]. To dobra zmiana […] krypto jest przyszłą walutą Ziemi.”

Z właściwym sobie poczuciem humoru, Musk uznał za ironię, że właśnie stworzony jako żart DOGE, jako przedstawiciel rodzącej się klasy aktywów, którą są kryptowaluty, mógłby stać się walutą rezerwową świata:

„Która to będzie? Może będzie to wiele projektów, w tym momencie należy to uznać za spekulacje. Chodzi o to, że Dogecoin został wymyślony jako żart, głównie po to, aby wyśmiewać kryptowaluty. Los kocha ironię, jaki byłby tego najbardziej ironiczny wynik? Że waluta, która została wymyślona jako żart, w rzeczywistości staje się prawdziwą walutą. To the moon!”

DOGE – osobisty „bodziec stymulacyjny” Muska

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji, kurs DOGE/USD utrzymuje się na poziomie 0,728 USD, a zatem do 1 USD jest już całkiem niedaleko. Wg danych Coingecko, jest to równoznaczne z ponad 25% wzrostem w ciągu ostatnich 24 godzin, a jednocześnie z ponad 1120% wzrostem w zakresie ostatniego miesiąca.

doge
DOGE/USD (Bittrex); źródło: tutaj

Wielu HODL-erów DOGE z pewnością spodziewa się, że kurs kryptowaluty względem dolara dojdzie w końcu do 1 USD. Miałby to być efekt „samospełniającej się przepowiedni”.

Wiele wskazuje na to, ze DOGE stało się w narracji Muska „nadzieją” dla ludzi dotkniętych pandemią Covid-10 i lockdownem. Przedsiębiorca powiedział, że kryptowaluta jest jego „prywatnym bodźcem stymulacyjnym” i że tak właśnie się z tym czuje.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze