Cztery altcoiny zaliczają ponad 100% wzrosty

W chwili, gdy ethereum przyspiesza, kilka altcoinów dostało wiatr w żagle, notując ponad 100% wzrosty ceny.

Cena ethereum, drugiej największej kryptowaluty po bitcoinie pod względem kapitalizacji rynkowej, wzrosła (według danych CoinMarketCap) w zeszłym tygodniu o 12,52%. W tym samym czasie bitcoin stracił 0,35%.

Axie Infinity (AXS)

Jednym z altcoinów, które ostatnio radzą sobie coraz lepiej jest Axie Infinity (AXS), gra oparta na blockchain, która pozwala graczom kolekcjonować, hodować, trenować, walczyć i handlować kolekcjonerskimi, cyfrowymi stworzeniami.

Cena AXS wzrosła w ubiegłym tygodniu z poziomu 7-dniowego minimum wynoszącego 5,20 USD do nowego, rekordowego poziomu 13,59 USD, co oznacza wzrost o ponad 161%.

axie infinity
wykres AXS; źródło: link

KuCoin Token (KCS)

Kolejnym rosnącym altcoinem jest KCS, natywny, cyfrowy zasób giełdy kryptowalutowej KuCoin. KCS wspiął się z siedmiodniowego minimum 6,86 USD do 14,47 USD, co stanowi wzrost o ponad 110% w ciągu zaledwie jednego tygodnia.

kucoin token kcs
wykres KCS; źródło: link

Alpha Finance (ALPHA)

Trzecim aktywem cyfrowym, który robi postępy w tym tygodniu, jest token platformy zdecentralizowanych finansów Alpha Finance (ALPHA). Cena tego altcoina wzrosła o ponad 114% z siedmiodniowego minimum wynoszącego 0,41 USD do 0,88 USD.

alpha finance
wykres ALPHA; źródło: link

Perpetual Protocol (PERP)

Ostatni w niniejszym zestawieniu jest Perpetual Protocol (PERP), token zdecentralizowanej platformy oferującej kontrakty wieczyste (instrument pochodny bez daty wygaśnięcia) dla każdego składnika aktywów. PERP wzrósł o 112% w ciągu ostatnich siedmiu dni z najniższego poziomu 5,59 USD do najwyższego poziomu 11,86 USD.

perpetual protocol
kurs PEPR; źródło: link

Tokeny DeFi radzą sobie coraz lepiej

Podczas gdy bitcoin nadal tkwi uwięziony w konsolidacji, inne altcoiny również wykazują apetyt na wzrosty. Wzrost ceny zaliczyło wiele tokenów z sektora zdecentralizowanych finansów. Najsilniejsze z nich wybiły się w ubiegłym tygodniu w górę o 50% lub więcej.

altcoiny
źródło: link

Chociaż wiele altcoinów jest świadkami odbicia, większość aktywów pozostaje znacznie poniżej swoich dotychczasowych ATH. Jeśli Bitcoin spadnie to bardzo możliwe, żepociągnie za sobą resztę rynku.

Pro-wzrostowa aktywność altcoinów pojawia się w czasie, gdy całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła z 1,39 bln USD (2 lipca) do 1,53 bln USD (07.07.2021), w chwili przygotowywania niniejszej publikacji), co stanowi 10% wzrost.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze